Müziğinizi özelleştirin

0
19

Tüm mühendislik becerisini mükemmel sesi elde etmek için kullanan Sennheiser, mükemmel sesin peşinde olan müzik severler için çok önemli bir sorunu analiz ederek çözüm üretti: Kulaklık ile müzik dinlerken iyi ses kalitesinin değerine ulaşmak isteyen kullanıcılar, çoğu zaman kendilerini, tam olarak da bunu yapmaktan alıkoyan durumların içinde buluyorlar. Sennheiser'ın bu soruna çözümü ise CapTune uygulaması.

Premium bir müzik çalar ve güçlü bir ses optimizasyonunu bir arada sunan CapTune uygulaması, müziğin kontrolünü tamamen müzik severlerin hizmetine sunuyor. Çok kaynaklı müzik listeleri oluşturma, SoundCheck özelliği ile müziği dinlerken gerçek zamanlı olarak ses ayarı yapabilme, farklı ayarları A/B testi yaparak deneme, farklı müzik ve parçalar için ses profilleri oluşturma gibi özellikler CapTune ile hayat buluyor. Kaydedilebilen ve tek dokunuş ile aralarında geçiş yapılabilen ses profilleri, spor salonunda, iş seyahatinde, açık alanda koşuda veya ofiste çalışıyorken tercih ettiğiniz ses ayalarını anında uyguluyor.

Her yerde ve her yerden müzik dinleyin

CapTune, cihaz üzerine kaydedilmiş, Bluetooth veya WiFi ile bağlanılan cihazlardaki ve birçok farklı ortamdaki müziği DLNA veya AirPlay kullanarak sizin için birleştiriyor. CapTune gerçek ses deneyimi için, yüksek duyarlıklı ve kayıpsız ses iletimi sağlayan TIDAL müzik stream servisi ile de birlikte geliyor.

Kullanıcılar, Sennheiser tarafından tasarlanmış ekolayzır ve ses efekti ayarlarını kişisel tercihlerine göre farklılaştırabiliyorlar. Gerçek zamanlı spektrum analizi sunan CapTune, iTunes üzerindeki müzik listelerini doğrudan içe aktarabiliyor. MP3, AIFF, AAC, FLAC, OGG, WAV ve Apple cihazlar için kayıpsız ALAC formatındaki ses dosyalarını çalabiliyor. Sennheiser kulaklıklarıyla kusursuz çalışan CapTune, kulaklığınızın yapısal olarak daha iyi sunduğu frekans aralıklarına göre müziği ayarlamanızı sağlıyor. Eğer mid sesleri (midrange) daha iyi duymak istiyorsanız, Sennheiser kulaklığınızın CapTune ile mid seslere odaklı bir ses iletmesini sağlayabilirsiniz.

Momentum kulaklıklar için özel ayarlar

Sennheiser'ın efsanevi Momentum ve Momentum 2.0 kulaklık serileri için CapTune içerisinde özel ayarlar da bulunuyor. Bu kulaklık serilerine özel çevresel ses geliştirme (spatial boost) özelliği ile birlikte, kullanılan kulaklığın tasarımı ile uygun olması için renk temaları da uygulama içerisine eklenmiş.

Özel olarak cep telefonları için tasarlanmış CapTune uygulaması, Android 4.1.2 ve üstü işletim sistemli cep telefonları ile iOS 8.0 ve üstü iPhone, iPad, ve iPod touch ile çalışabiliyor. CapTune, Google Play ve AppStore üzerinden ücretsiz indirilebiliyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER