Hz. İsa’nın hayatı VR film yapılacak

0
13

Hz. İsa'nın hayatı VR film yapılacak

Yetkililer, hikaye konusunda oldukça iddialı ve bu hikayeyi en etkili şekilde sunmanın yolunun VR'dan geçtiğini ifade ediyor.

Virtual Reality, yani sanal gerçeklik teknolojileriyle ilgili hemen her gün yeni gelişmeler yaşanıyor. Bir haber de yeni Hz. İsa filminden geldi.

Variety'de yer alan bilgilere göre "Jesus VR – the Story of Christ" isimli film, 2016 tatil dönemi itibarıyla sinemaseverlerin beğenisine sunulacak. 90 dakika uzunluğundaki film, HZ. İsa'nın ve müritlerinin hayat hikayesini sunmayı amaçlayacak. Filmin dikkat çekici tarafı ise, tamamen VR olarak hazırlanması.

Gelen bilgiler, filmin Google Cardboard, Samsung Gear VR, Oculus Rift, PlayStation VR ve HTC Vive gibi platformlar üzerinden izlenebileceği yönünde. Henüz net tarih ve satış fiyatı ise belli değil.

Ünlü aktör ve yönetmen Mel Gibson, 2004 yılında çektiği Passion of the Christ isimli filmle (Devam filmi de geliyor) gişede 611 milyon dolarlık hasılat elde etmişti. Öte yandan, büyük bir kesim tarafından da eleştirilerin odağı olmuştu. Bakalım yapımcılığını ve yönetmenliğini David Hansen'in üstlendiği VR destekli bu yeni film nasıl tepkilere yol açacak…

Dünyanın ilk kalıcı VR – sanal gerçeklik sineması açıldı!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER