Çıplak fotoğraflarda yeni suçlu!

0
16

Yaklaşık 2 yıl önce ortaya çıkan ve ünlü isimlerin iCloud hesaplarından çalınan çıplak fotoğraflarının internette yayınlanması ile gündeme oturan hack girişiminin yankıları, görünüşe göre henüz sona ermiş değil. Chicago'dan Edward Majerczyk, aralarında 30 ünlünün bulunduğu 300'den fazla kişiyi kandırdığı ve Gmail ile iCloud hesaplarını ele geçirdiği phishing dolandırıcılıklarını itiraf etti. Yaptığı anlaşma, cezayı hapisten en fazla beş yıldan, 6 ile 12 ay arasında bir süreye düşürmekte. Birkaç hafta içerisinde dava dosyasının California'dan Illinois'ye ulaşması ile beraber Majerczyk'in cezası tam olarak belirlenecek.

Bu karar, Ryan Collins'in kendi davasının 3 ay ardından gelmiş durumda. Ancak görünene göre, iki dava arasında bağlayıcı bir etken bulunmamakta. İki adam da ünlü kişileri hedef alarak ilgi çekici fotoğraf ve videoları bulmak istiyorlardı.

Ayrıca bu kişilerin, buldukları fotoğrafları internete kendileri yüklediklerine yönelik bir kanıt bulunmamakta. Ancak ne olursa olsun, ABD hükumeti, bu tür öne çıkan davaların suçlularını bulmaya kararlı gibi gözüküyor…

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER