Google’dan Jüpiter’e giden Juno uzay aracı için Doodle!

0
23

Google'dan Jüpiter'e giden Juno uzay aracı için Doodle!

Google, NASA'nın 5 yıl önce uzaya fırlattığı uzay aracı Juno için özel bir Doodle hazırladı. Google takipçilerine Juno'nun başarısını hatırlattı.

Arama motoru Google ana sayfasını önemli günler için süslemeye devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz haftalarda Babalar Günü'ne özel bir Doodle ile karşımıza çıkan Google, şimdi ise Jüpiter'in yörüngesine başarılı bir şekilde giriş yapan Juno uzay aracı için özel bir Doodle hazırladı.

Google'ın hazırladığı hareketli Doodle'da kendi etrafında dönen bir uzay aracı ve sol tarafta da sevinen insanlar görülebiliyor. Bu da Juno'nun başarılı şekilde Jüpiter yörüngesine girmesini kutlayan insanları temsil ediyor.

Ayrıca Google'ın hazırladığı Doodle'a tıkladığımızda ise "Juno uzay aracı"nın Google'daki arama sonuçları görüntüleniyor.

Juno uzay aracı

Lockheed Martin tarafından 5 yıl önce inşası tamamlanan uzay aracı Juno, Güneş Sistemi'ndeki en büyük gezegenle en yakın karşılaşma için tasarlandı. Güneş enerjisiyle çalışan Juno, otomatik pilotta ilerledi ve yeryüzündeki kontrolörlerin yardımı olmadan bütün hareketlerini ayarlayabildi.

NASA'ya 11 milyar dolara mal olan Juno, yoğun radyasyona dayandı ve sonunda Jüpiter'in yörüngesine girdi. İniş sırasında Juno'nun kameraları ve diğer ekipmanları kapatıldığı için uzay mekiği menziline ulaştığında herhangi bir görüntü veya fotoğraf alamayacak.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER