İşte karşınızda HTC Nexus (2016)! Nexus 4’e benzemiyor mu?

0
16

İşte karşınızda HTC Nexus (2016)! Nexus 4'e benzemiyor mu?

Merakla beklenen 2016 model HTC Nexus'un tasarımı nihayet gün yüzüne çıktı. Sailfish ve Marlin kod adlı iki yeni HTC Nexus da bu tasarıma sahip olacak!

HTC'nin yeni Nexus modellerini geliştirdiğini biliyoruz. Bu anlamda çalışmalarını sürdüren firma artık çalışmalarında sona geliyor. Geçtiğimiz günlerde teknik özellikleri gün yüzüne çıkan Sailfish ve Marlin kod adlı yeni HTC Nexus telefonların şimdi ise tasarımı göründü.

Android Police bugün yeni Nexus'ların tasarımlarını yayınladı. Haberde belirtilene göre bu görseller "resmi render'lar" değil ancak "güvenilir kaynaktan" ele geçirilen kanıtlara dayalı. Yeni Nexus'lar bu görseldeki model ile ufak tefek farklar haricinde aynı olacak.

2012 Nexus 4'e benzetildi

Diğer taraftan yeni HTC Nexus'lar (Sailfish ve Marlin) aynı tasarıma sahip olacaklar ve ufak tefek teknik özelliklerle birbirlerinden ayrılacaklar. (iPhone 6s ve 6s Plus gibi) Bu modellerin ortaya çıkan tasarımları ise 2012 Nexus 4'e benzetiliyor.

HTC görünüşe göre yeni Nexus'ların arka kapağını "One" modellerinin arka kapağı ile harmanlamış ve bunun haricinde Nexus 4'ün tasarım çizgilerini korumuş.

İşte o tasarım;

İşte büyük ekranlı yeni Nexus'un teknik özellikleri;

Dört çekirdekli Qualcomm işlemci
5.5-inç QHD AMOLED ekran
USB-C portu
12-megapiksel arka kamera, 8-megapiksel ön kamera
Parmak izi tarayıcı (arkada)
4GB RAM
3450mAh pil
32GB ya da 128GB depolama alanı

Öte yandan yeni iki Nexus telefonu Marlin ve Sailfish çok farklı modeller olmayacaklar. Belirtilene göre Marlin, daha yüksek çözünürlüklü ekrana ve daha büyük pile sahip olacak.

Android Police' göre iki modelin kameraları, CPU'ları ve RAM'leri aynı olacak.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER