İşte suya ve toza dayanıklı ilk Android One telefon!

0
11

İşte suya ve toza dayanıklı ilk Android One telefon!

Japon teknoloji firması Sharp, ezber bozan bir adım attı.

Android One platformu, ilk kez 2014 yılında tanıtılmıştı. Yüksek özellikler değil de uygun fiyata güncel ve performanslı akıllı telefon deneyimi hedefleyen bu platform, son günlerde dikkat çekici özelliklere de yer vermeye başladı.

Suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikaları genellikle üst seviye telefonlarda yer alıyor. Bununla birlikte orta seviye telefonlarda da görmeye başladığımız bir gerçek. Peki ya uygun fiyatlı Android One platformunda? Evet, bu platformda da artık bu geçerli.

Japon teknoloji firması Sharp, Android One platformuna mensup yeni telefon modeli Sharp 507SH'yi görücüye çıkardı. Dikkat çekici tarafı ise, bu telefonun IP58 suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikasının olması. Böylelikle ürün, "Suya ve toza karşı dayanıklı ilk Android One telefon" unvanını da kapmış oldu.

Diğer özelliklerine göz atacak olursak…

5 inç, 720p ekran

Octa-Core Snapdragon 617 işlemci

13MP ana kamera

2GB RAM

16GB dahili depolama + microSD desteği

3010mAh pil (Tek şarj ile 3 güne kadar kullanım iddiası)

Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi

Ürün, bu ay sonuna doğru Japonya'da satışta olacak. Fiyat henüz belli değil, ama 100-200 dolar arasında bir fiyat etiketinin olması bekleniyor. Ve evet, diğer ülkelerde çıkıp çıkmayacağı konusunda da henüz bir duyuru gelmedi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER