Samsung Galaxy S7’nin Exynos 8890’lı Modeli Mi, Yoksa Snapdragon 820’li Modeli Mi Daha Verimli?

0
18

Samsung Galaxy S7

PhoneArena, Samsung Galaxy S7’nin Exynos 8890’lı ve Snapdragon 820’li modellerini verimlilik açısından karşılaştırdı.

Samsung’un son amiral gemisi Galaxy S7, belli bölgelerde Snapdragon 820 ile belli bölgelerde ise Exynos 8890 ile birlikte gelmişti. PhoneArena, geçtiğimiz mart ayında çeşitli benchmark yazılımlarıyla yaptığı karşılaştırma sonucunda iki yonga setinin işlem gücü açısından temelde aynı olduğu sonucuna ulaşmıştı. Ancak işin bir de verimlilik kısmı vardı ve PhoneArena, iki yonga setini verimlilik açısından da karşılaştırdı.

PhoneArena’nın gerçekleştirdiği verimlilik testi, Exynos 8890’lı modelin Snapdragon 820’li modelden daha verimli çalıştığı sonucunu ortaya çıkardı. Üstelik Exynos 8890 lehine olan aradaki fark baya fazlaydı. Rakamlarla konuşmak gerekirse yapılan teste göre Exynos 8890’lı Samsung Galaxy S7, Snapdragon 820’lı Samsung Galaxy S7’den %71 daha verimli.

PhoneArena, yaptığı bu testin GameBench‘in geliştiricilerinin oluşturduğu veri grubu baz alınarak gerçekleştirildiğini de belirtti. PhoneArena, yonga setlerinin verimliliğini tam olarak ölçebilmek için video akışı ve ses aktarımı olmak üzere iki farklı test gerçekleştirdi. Video akış testi için Youtube ve Netflix kullanılırken ses aktarım testi içinse Spotify ve Tidal kullanıldı. Bu iki testin sonuçlarına aşağıdaki görsellerden göz atabilirsiniz.

Video Testi

Video Akış Testi Sonuçları

Ses Testi

Ses Aktarım Testi Sonuçları

Bununla birlikte PhoneArena, Exynos 8890’lı ve Snapdragon 820’li Samsung Galaxy S7’nin verimlilik testinden aldığı skorları, Snapdragon 820 kullanan HTC 10 ve LG G5’in aldığı skorlar ile karşılaştırmayı da ihmal etmedi. Bu karşılatırmanın sonuçlarına da aşağıdaki görselden göz atabilirsiniz.

Pil Testi

Pil Testi Sonuçları

Sonrası Samsung Galaxy S7’nin Exynos 8890’lı Modeli Mi, Yoksa Snapdragon 820’li Modeli Mi Daha Verimli? Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER