Android’li Nokia P1’in basın görseli sızdı!

0
17

Android'li Nokia P1'in basın görseli sızdı!

Bugün internette dolaşan bu görseldeki cihazın Nokia P1 adlı modele ait olduğu iddia ediliyor.

Hatırlanacağı üzere Microsoft, geçtiğimiz aylarda Nokia'nın giriş seviyesi telefon bölümünü resmen Foxconn'a satmıştı. Bunun yanında Nokia isim hakları da anlaşma karşılığında Foxconn'a 2024 yılına kadar Foxconn'a satılmıştı. Bugün gelen bilgilere göre Foxconn, Nokia isimli modeller üzerinde çalışmalara başlamış.

Phonearena'da yer alan habere göre Foxconn, Nokia P1 isimli bir model üzerinde çalışıyor. Hatta bugün itibarıyla bu modelin basın görseli de sızdırılmış durumda. Android işletim sistemine sahip olan bu modelin Foxconn'un yıl başında satın aldığı InFocus/Sharp'ın mühendisleri tarafından yapıldığı haberde belirtiliyor.

Diğer taraftan teknik özellikleri hakkında herhangi bir bilgi bulunmayan bu modelin görselde mavi ve pembe renk seçenekleri görünüyor. Ancak görselin sahte olabileceği ihtimalini de unutmayalım.

Öte yandan Nokia ile Microsoft arasında yapılan anlaşmada Nokia'nın kendi ismiyle 2016'nın üçüncü çeyreğine kadar bir telefon çıkaramayacağı yazıyordu. Biz de şu an 2016'nın üçüncü çeyreğindeyiz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER