Bugünün dünyasında tablet alınır mı?

0
15

Steve Jobs bizi yaklaşık 6 sene önce iPad'le tanıştırdığından bu yana, farklı işletim sistemleriyle çalışan, farklı boyutlarda, fiyat aralıklarında tabletler piyasaya sürüldü. Sormanız gereken soru ise şu: Bugün gerçekten tablete ihtiyacınız var mı?

IDC'nin son araştırmaları tablet satışlarının dünya çapında düşüşte olduğunu gösterirken tablet sahibi çoğu kullanıcı, tabletini günlerce masada bıraktığı yerden kımıldatmıyabiliyor. Bu yüzden alın terinizle kazandığınız paranızı yeni bir tablete dökmeden önce aşağıdaki maddeleri gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

1. Telefon ekranları büyüyor: 5,5 inç'lik bir telefonunuz varsa, çoğu zaman daha büyük bir ekrana ihtiyaç duymuyorsunuz. Bunun yanında telefonunuz hep yanınızda olduğu için onu kullanmak bir alışkanlık haline geliyor, bu yüzden telefonun tabletten "daha hızlı" olduğunu düşünmeye başlıyorsunuz. Tabletlerin telefonlardaki tüm uygulamaları desteklemediğini de ekleyelim (örneğin WhatsApp'ı telefonunuzla aynı anda kullanamıyorsunuz).

2. Laptop'lar artık daha hafif: 11 – 13 inç arası tabletler, artık daha hafifler ve tabletlerin hafiflik avantajını ortadan kaldırıyorlar. Geride bıraktığımız senelerde ağır bir laptop taşımak yerine bir tabletle dolaşmak anlamlıydı. Ancak modern, hafif laptop'ları istediğiniz her yere kolayca götürebiliyorsunuz. Dahası yanınızda bir akıllı telefon taşırken, taşıyacağınız ikinci cihaz, neden onunla aynı uygulamalara sahip bir tablet olsun ki?

Sonraki Sayfa 1 / 2

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER