Pokemon yakalamak isterken köprüden düştü ve öldü

0
10

Pokemon yakalamak isterken köprüden düştü ve öldü

Sosyal medyada bu kötü tecrübeler için "Roket Takımı ilk saldırısını gerçekleştirdi" yorumları yapıldı.

Pokemon Go, çıkar çıkmaz yeni bir çılgınlığın fitilini ateşledi, bu bir gerçek. Öte yandan, birçok kişiyi de tehlikenin içine sokuyor olabilir. Şöyle ki…

Sokaklarda elinizde telefonla gezip Pokemon arayışına çıkıyor olmak zevkli olabilir. Ama sizi izleyen gözler, ne yaptığınız hakkında kolay kolay fikir sahibi olmayacaktır. Ekranla ilgilenirken birilerine çarpabilir, daha da kötüsü kendinizi yol ortasında bulabilirsiniz.

Öte yandan, kullandığınız telefon da kötü niyetli insanların dikkatini çekebilir ve hem yaralanabilir hem de hırsızların kurbanı olabilirsiniz.

Şimdiden internette birkaç söylenti gezinmeye başladı bile…

Haber başlığında da yer verdiğimiz gibi, Meksika'da bir oyuncu, Pokemon yakalamak isterken köprüden düşerek hayatını kaybetmiş. Ancak bu kesin bir bilgi değil, belki de yanlış bilgi, ama dikkatli olmazsak bu tip durumlarla karşılaşmamız zor olmaz.

Öte yandan, Şikago'da 17 yaşındaki Marcus Jackson isimli bir gencin Pokemon Go oynarken farkında olmadan tehlikeli bir sokağa girdiği, burada bıçaklandığı ve iPhone telefonunun çalındığı bildiriliyor. Bu haber de kesin değil, hatta sahte olduğu yönünde yorumlar da var.

Yine de bir ana fikir çıkarmamız gerekirse, o da sağlığımızın çok önemli olduğu ve bunun için de kendimize dikkat etmemiz gerektiği!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER