Pokemon Go Kullanıma Sunuldu

0
40

Pokemon Go

Pokemon Go’nun tam sürümü sonunda yayınlandı. Artık bizler de Ash gibi bir pokemon eğitmeni olabileceğiz.

Pokemon hayranları tarafından uzun süredir beklenen mobil artırılmış gerçeklik uygulaması Pokemon Go sonunda kullanıma sunuldu. Oyunun betası 30 Haziran’da son bulmuştu ki, betanın bitiş tarihinin üzerinden bir hafta geçmeden oyunun tam sürümü belirli ülkelerde kullanıma sunuldu.

Lokasyon tabanlı bir algoritmaya sahip olan mobil uygulama, pokemonları gerçek hayata yansıtabilmek içinse telefonun kamerasını ve sensörlerini kullanıyor. Siz de yaşadığınız bölgede veya şehirde dolaşarak pokemon avlayabilir, onları eğitebilir ve pokemon dövüşleri yapabilirsiniz.

Pokemon Go 2Daha önce geliştirdiği Ingress adlı mobil artırılmış gerçeklik oyunuyla bilinen Niantic Labs tarafından, Nintendo ve The Pokemon Company’nin katkılarıyla geliştirilen Pokemon Go, hem Android hem de iOS işletim sistemi için ücretsiz olarak kullanılabilir durumda. Uygulama ilk olarak Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanıma sunuldu. Bu ülkelerin hemen ardından ise ABD’deki kullanıcılar için erişime açıldı. Uygulamanın kısa süre içinde diğer ülkelerde de kullanıma sunulması bekleniyor, ancak uygulamanın diğer ülkelerdeki çıkış tarihleriyle ilgili herhangi bir bilgi yok.

Pokemon Go, ülkemiz için henüz kullanıma sunulmadı. Ancak Android kullanıcıları, APKMirror internet sitesi üzerinden oyunun APK dosyasını indirerek oyunu oynayabiliyorlar. Ayrıca oyunun Google Play sayfasına buradan, App Store sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Pokemon Go’nun çıkış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Dipnot: Seni seçtim Pikaçu!

Sonrası Pokemon Go Kullanıma Sunuldu Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER