Dedikodu: Google iki farklı akıllı saat geliştiriyor

0
7

Dedikodu: Google iki farklı akıllı saat geliştiriyor

Mountain View merkezli teknoloji devi, kendi üretimi telefonu dışında saatler de çıkarabilir. İşte son söylentiler…

Android Police sitesinin endüstride sağlam bağlantıları var, raporlarının bazıları da gerçek çıkmıştı. Şimdi de site Google'ın, Angelfish ve Swordfish kod adlarına sahip iki tane akıllı saat geliştirdiğini iddia etti. Bu saatler son Android Wear sürümüyle çalışacak ve yuvarlak ekrana sahip olacak.

Rapora göre Angelfish sportif görünümlü bir saat. Nabız ölçüm sensörü, LTE desteği ve GPS'i var. Bu cihazın çapı 43.5 mm, Moto 360'a benzerlikler taşıyor. Geleneksel saat tasarımıyla birlikte, Android Wear menüsünde dolaşmak için küçük bir çift düğme ile yan tarafta dairesel bir düğme olacak.

Söylentiyi birkaç farklı kaynak onayladı!

Swordfish'in yan tarafında Digital Crown benzeri bir düğme olacak, ancak başka fiziksel bir düğme olmayacak. Ayrıca bu saatin ince tasarımda olduğu ve pilinin daha güçsüz olduğu iddia ediliyor. Angelfish'teki gibi LTE, GPS veya nabız sensörü gibi özelliklerine sahip değil. Her iki cihazda Google Asistan olabilir, eğer olursa da saatlerin pazarlanmasını etkileyecektir.

Android Police, bu ilginç söylentiye 10 üzerinden 9 puan verdi. Yüksek bir güven düzeyi! Site, farklı kaynakların, Google'ın gizlice şirket içinde saatlerin prototipleri üstünde çalıştığını onayladığını söylüyor. Nexus telefonlarla birlikte söz konusu akıllı saatler açıklanabilir. Google, söylentiyle alakalı tek kelime etmekten kaçındı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER