İd Software, yeni Doom için Vulkan desteğini duyurdu!

0
19

İd Software, yeni Doom için Vulkan desteğini duyurdu!

Artık Doom'u daha performanslı oynayabileceksiniz.

id Software CTO'su Robert Duffy, "Doom'un PC sürümü için Vulkan desteğini ilk duyurduğumuzda, oyuncular bunun faydasının ne olacağını sormuştu. Faydası, mevcut PC donanımınızda aynı oyundan daha iyi performans almanız, daha yüksek FPS değerleri, dolayısıyla da daha akıcı bir oynanışa kavuşmanız olarak özetlenebilir" diyor.

Özellikle eski sistemlere sahip olan ve Doom'u oynayabilen oyuncular, bu yeni güncellemeyle birlikte Doom'un çalışma performansında artışlar yaşayacak. Tabii bunun için ekran kartınızın güncel sürücülerini de kurmanız gerekiyor. Doom, bu teknolojiyi sunan ilk oyunlardan bir tanesi.

Vulkan güncellemesinin en geç 1-2 gün içinde Steam üzerinden otomatik olarak yükleneceğini belirtelim.

Vulkan nedir?

Vulkan, Khronos Group tarafından geliştirilen bir grafik ve hesaplama API'sidir. Oyun geliştiricilerine birçok seçenek sunarak düşük donanımlarda dahi oyunların daha verimli çalışmasına imkan sunar. Bu teknolojiye AMD ve Nvidia da dahil birçok teknoloji firması destek veriyor.

Vulkan desteği Doom'a neler getirecek?

Güncellemenin ardından oyunda Settings > Advanced > Graphics API adımlarını izleyin ve Open GL seçeneğini kaldırıp Vulkan'ı işaretleyin. Böylelikle yeni güncellemeyi kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunun sonucunda da Doom'un daha yüksek performanslı çalışması hedefleniyor.

Doom (PC) inceleme

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER