Samsung Galaxy S7 Active Su Geçirdi

0
27

samsung-galaxy-s7-active-at-t-15

Samsung’un üst düzey koşullarda kullanılması için tasarlanan ve dış görünüşten çok sağlamlık odaklı yapılan Galaxy S7 Active telefonu.

Galaxy S7 Active telefonu suyun 1,5 metre derinliğinde 30 dakika kalabileceğini söyleyen IP68 sertifikasını aldığı belirtilmişti. Ancak bağımsız bir kuruluşun test ettiğine göre meğer öyle değilmiş. Consumer Reports’un yapmış olduğu testte cihaz 30 dakika suda bekletildikten sonra süre süre dolunca çıkarttıklarında dokunma komutlarına cevap vermediğini, ekranının farklı renklerde yanıp söndüğünü ve kamera lensinde küçük baloncukların görünür hale geldiğini söyledi. Ancak şaşırtıcı olan şey ise hiç bir “sağlamlık” iddiası bulunmayan Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’in bu testten başarılı bir şekilde geçmiş olması.

Samsung-Galaxy-S7-active-01-1024x819

Yapılan bu testin üzerine Samsung’un yaptığı açıklama ise “çok düşük bir ihtimal olsa da, kusurlu bir cihazın gerektiği kadar su geçirmezlik sunmama ihtimali bulunabilir” oldu. Consumer Reports’da cevap olarak “İki tane aldık ve ikisi de bozuldu.” dedi.

Sonrası Samsung Galaxy S7 Active Su Geçirdi Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER