TP-Link’ten yeni alan adları ile ilgili açıklama geldi

0
34

TP-Link'ten yeni alan adları ile ilgili açıklama geldi

Geçtiğimiz günlerde alan adlarını kaybettiği haberleri ortaya çıkan ağ sistemleri şirketi TP-Link, yeni alan adları ile ilgili açıklama yaptı.

Geçtiğimiz günlerde ağ sistemleri şirketi TP-Link'in alan adlarını kaybettiğinden söz etmiştik. Bunun üzerine bugün TP-Link yeni alan adları ile ilgili resmi bir açıklama yaptı.

TP-Link yaptığı açıklamada, kullanıcıların ürün kurulumları ya da yapılandırmaları için kullandığı ve 2015 yılından itibaren durdurulan iki alan adına ilişkin açıklama yaptı ve yeni alan adlarını duyurdu.

TP-LINK, kullanıcıların ürün yapılandırmasında kullandığı iki alan adını 2015 yılında kullanımdan kaldırdığını duyurdu. Daha önce kullanılan tplinklogin.net ve tplinkextender.net alan adlarını artık kullanmadıklarını açıklayan şirket, ürün grupları bazında yeni yapılandırma siteleri oluşturduklarını duyurdu.

Kullanıcıların güvenle kullanabileceği site adresleri şöyle:

-Yönlendirici (router) – http://tplinkwifi.net
-Kablo Modem Router ve DSL – http://tplinkmodem.net
-Menzil Genişletici (Range Extender) – http://tplinkrepetear.net
-Powerline Adaptör (Kablosuz PLC) – http://tplinkplc.net

TP-LINK yetkilileri, eski alan adlarına bağlantı yapan kullanıcıların otomatik olarak yeni alan adlarına yönlendirildiğini belirterek, herhangi bir güvenlik sorunu olmadığını özellikle vurguluyorlar. Son kullanım ömrü dolan, eski model ürün kullanan ya da güvenlik endişesi duyan kullanıcıların aşağıda belirtilen IP adreslerini kullanmaları öneriliyor.

TP-LINK Ağ Cihazları IP Adresleri

-Router: 192.168.0.1 veya 192.168.1.1
-DSL ve Kablo Modem ve Router: 192.168.1.1
-Range Extender ve Powerline Extender:
.Default: 192.168.0.254
.Configured: Router'ınızın DHCP istemci listesinde aygıtın IP adresini bulun ve aygıta erişmek için bu IP adresini kullanın.

Ortada hata yok

Öte yandan TP-Link'in yaptığı basın açıklamasına bakacak olursak ortada alan adlarını yenilemeyi unutma gibi bir hata yok. Açıklamada şirketin bu alan adlarını 2015 yılının sonunda terk ettiği söyleniyor. Yani bu olay planlı olarak gerçekleşmiş.

Bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER