iPhone 7 milyarlarca dolar kazandıracak!

0
9

iPhone 7 milyarlarca dolar kazandıracak!

İki teknoloji devi arasında neler oluyor? Neler söyleniyor?

Şimdiye kadar Apple, iPhone'larda Qualcomm'un modem çözümünü kullandı. Şimdi bu durum değişebilir. Geçtiğimiz ekim ayından beri, Intel'in iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'a modem çipi tedarik edeceği raporlandı. Intel 7360 LTE modemin, Qualcomm'un yerini alacağı iddia edilmişti.

İşte tahminler

Cowen and Co. analisti Timothy Arcuri geçtiğimiz günlerde yayınladığı yeni öngörü raporunda, Intel'in başlangıçta düşünülenden daha fazla pay alacağını ileri sürdü. Arcuri, Intel'in, iPhone 7 ve 7 Plus'ın ömrü boyunca 100-110 milyon kadar 7360 modem çipi sağlayacağını düşünüyor. Intel'in 1.5 milyar dolarlık gelir elde etmesi söz konusu.

Bu durum Intel için güzel olsa da, Qualcomm için kötü. Sonuçta Qualcomm tüm paya sahipken, bu payını Intel'le bölüşmek zorunda.

iPhone 7'de alan açılacak

Raporda ilginç bir detay daha var, analist Intel'in modem çözümünü bir şekilde Apple'ın yeni yongasının içine entegre ettiğine inanıyor. Eğer durum böyle olursa, telefon içinde yerden tasarruf sağlanacak. Boş alan daha ince yapıya ve daha yüksek değerde pile izin verecektir. Tabii entegre yapı Apple için maliyetin de düşmesi demek.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın en net fotoğrafları ortaya çıktı!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER