Pokemon Go, birkaç günde Tinder’ı geçti. Twitter’ın ise ensesinde!

0
25

Pokemon Go, birkaç günde Tinder'ı geçti. Twitter'ın ise ensesinde!

Son birkaç günde büyük popülerlik kazanan Pokemon Go'nun ilk verileri ortaya çıktı. Gelen veriler Pokemon Go'nun popülerliğini kanıtlar nitelikte.

Özellikle son birkaç gündür sosyal medyada en çok konuşulan konulardan birisi Pokemon Go. İnternette muhteşem bir hızla yayılan Pokemon Go henüz birçok bölgede resmi olarak yayınlanmamış olmasına rağmen .APK dosyası aracılığıyla dünya genelinde oynanmaya başladı.

Oyunun popülerliği ise yapımcısı Nintendo'ya kısa sürede servet kazandırdı ve yalnızca iki günde hisselerine 7,5 milyar dolar değer kazandırdı. Peki oyun gerçekte ne kadar popüler?

Bu konuyla ilgili bugün Similar Web önemli veriler yayınladı. Yayınlanan verilere göre Pokemon Go birkaç gün içerisinde popüler uygulamalardan Tinder'ı Android yüklemelerinde geride bırakmayı başarmış. Bu verilerin oyunun resmi olarak indirilmeye sunulduğu bölgelerden olan ABD için geçerli olduğunu da belirtelim.

Twitter'ın da ensesinde

Öte yandan Pokemon sadece günler içerisinde günlük aktif kullanıcı sayısında Twitter ile yarışmaya başladı. Verilere göre ABD'deki günlük Twitter kullanımı yüzde 3,5 iken Pokemon Go, yüzde 3'e ulaşmayı başardı. Bu ivme ile de bu alanda Twitter'ı kısa sürede geride bırakacak gibi görünüyor.

Peki siz Pokemon Go oynamaya başladınız mı?

Pokemon Go ülkemizde nasıl oynanır? Adım adım Pokemon Go yüklüyoruz

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER