Scorpions, İstanbul’da harika bir konser verdi (Fotoğraflar ve videolar)

0
17

Scorpions, İstanbul'da harika bir konser verdi (Fotoğraflar ve videolar)

"Veda ediyoruz" demişlerdi, ama hayranları buna izin vermiyor.

Ünlü Alman müzik grubu Scorpions, dün gece İstanbul Küçükçiftlik Park'ta sahne aldı. Wind of Change, No One Like You, Still Loving You ve Rock You Like A Hurricane gibi klasikleşmiş şarkılarını arka arkaya seslendiren grup, mekanı neredeyse tamamen dolduran hayranlarına unutulmaz anlar yaşattı. Sahnede ara ara Türk bayrağı motifleri de sergilendi.

Yaş bahane, veda bahane!

Grubun vokali Klaus Meine, 68 yaşında.

Grubun gitaristi Rudolf Schenker, 67 yaşında.

Grubun gitaristi Matthias Jabs, 60 yaşında.

Grubun davulcusu Mikkey Dee, 52 yaşında.

Grubun bass gitaristi Paweł Mąciwoda, 49 yaşında

Scorpions, daha evvel "Veda Turnesi" kapsamında konserler vermiş ve sahnelere veda edeceğini defalarca dile getirmişti. Ancak grubun hayranları bu fikre pek yanaşmayıp konser mekanlarını doldurunca, "veda" düşüncesi de rafa kalkmış oldu. Grup, bu kez 50. yıl turnesi kapsamında ülkemizi ziyaret etti. Dİle kolay, 1965'te kurulan Scorpions, hala on binlerce kişiyi konserlerine çekebiliyor.

Ve evet, yaşları ilerlemiş olsa da hala bitmez tükenmez bir enerjileri var. "Kaset gibi" denir ya hani, işte aynen öyle. Gitarlar, davullar, vokaller… Neredeyse her şey çok iyiydi. Öte yandan, mekanı dolduranlar da birçok Scorpions şarkısını bildiği için daha samimi bir ortamın oluşması zor olmadı.

Birçok hayran için Mikkey Dee sürpriz oldu. Scorpions'a Motörhead'ten takviye!

Motörhead grubunun davulcusu Mikkey Dee, Scorpions'ın son dönem konserlerinde, sağlık sorunları sebebiyle tedavi gören James Kottak'ın yerine davulda yer alıyor. Dee, hem şarkılardaki performansı hem de solo performansıyla büyük alkış topladı. Tıpkı diğer Scorpions üyeleri gibi.

Bir kez daha gelirler mi?

Açıkçası buna kimsenin hayır diyeceğini düşünmüyoruz.

Video penceresini göremiyorsanız tıklayın.

Video penceresini göremiyorsanız tıklayın.

Video penceresini göremiyorsanız tıklayın.

Video penceresini göremiyorsanız tıklayın.

İyi seyirler.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER