iPhone 7’nin pil kapasitesi belli oldu

0
14

iPhone 7'nin pil kapasitesi belli oldu

Teknoloji şirketlerinin baş belası yeniden iş başında.

Bu sene çıkacak olan iPhone'lar, iPhone 6s serisinden 1 mm daha ince olmasına rağmen, daha büyük pil içerebilir görünüyor.

iPhone 7'nin pil değeri

Yaptığı sızıntı bilgiler ve görsellerle tanıdığımız OnLeaks'e göre iPhone 7'de 1960 mAh'lık pil var. Ünlü sızıntı kaynağımız bu bilginin %100 olmadığını da mesajında belirtmiş. 5.5 inç'lik iPhone 7 Plus'ın piliyle ilgili herhangi bir şeyden söz edilmemiş.

Eğer iPhone 7'nin 1960 pilinin gerçek olduğunu varsayarsak, iPhone 6s'ten %14.2 daha fazla pil kapasitesine sahip. Tabii ki her şey sadece pil kapasitesi ile sınırlı değil, diğer donanım bileşenlerinin düşük güç kullanması, oturtulmuş optimize edilmiş yazılım kullanım süresi üstünde etkili. Yine de Apple, iPhone'larda beklenenden daha düşük pil kullandı. Genel olarak beklentiler iPhone 7'deki pilin biraz daha yüksek olacağı yönündeydi. Sizin bu konudaki düşünceleriniz nedir?

Pretty reliable (not 100% but almost…) source told me #iPhone7 battery = 1960mAh (#iPhone6s = 1715mAh)

— OnLeaks (@OnLeaks) July 13, 2016

iPhone 7'nin çıkış tarihi

Son dönemlerdeki söylentilere göre iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, 23 veya 30 Eylül'de satışa çıkabilir. Tabii ki bu bilgiyi şimdilik doğrulamanın herhangi bir yolu yok.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER