Teknosa, şubelerini kapatıyor mu? KAP’ta resmi açıklama yapıldı!

0
28

Teknosa, şubelerini kapatıyor mu? KAP'ta resmi açıklama yapıldı!

Haberler kısa sürede gündem maddesi halini alınca Teknosa da açıklama yapmakta gecikmedi.

Bugün sitemizde yer verdiğimiz Hürriyet kaynaklı bir haberde, Teknosa'nın yeniden yapılanma kapsamında 76 mağazasının kapatılabileceğinden söz etmiştik. Bu konu, kısa sürede gündem maddelerinden bir tanesi oldu ve Twitter'da da en çok konuşulanlar arasına girdi. Peki gerçekten de söylenildiği gibi mi olacak?

Teknosa, söylentiler ve haberlere ilişkin KAP'ta resmi bir açıklama yaptı. Açıklamayı aynen sizlerle paylaşıyoruz:

Bugün bazı basın organlarında çıkan haberler üzerine SPK'nın II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği'nin "Haber ve Söylentilerin Doğrulanması" başlıklı 9. Maddesine istinaden aşağıdaki açıklama yapılmıştır:

Bilindiği üzere, mağaza açılış ve kapanışları, perakende sektörünün doğası gereği, sektördeki şirketlerin karlılıklarını korumak amacıyla devamlı olarak yapmakta olduğu bir uygulamadır. Teknosa özelinde rakamsal örnek vermek gerekirse, 2015 yılında 29 açılış/42 kapanış, 2014 yılında ise 49 açılış/52 kapanış yapmış bulunmaktayız. Bu yılın ilk 6 ayında ise 15 açılış/33 kapanış yapmış bulunmaktayız.

En son durum itibari ile mevcut sektörel görünüm doğrultusunda mevcut mağaza ağımızın gözden geçirilme çalışmaları devam etmekte olup, söz konusu haberde belirtildiği şekilde 76 mağazayı kapatmaya yönelik alınmış bir Yönetim Kurulu kararımız bulunmamaktadır.

Konu ile ilgili gelişmeler olduğu takdirde kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Teknosa Preo P2 inceleme

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER