Teknosa yeniden yapılanıyor: 76 mağazasını birden kapatıyor!

0
4

Teknosa yeniden yapılanıyor: 76 mağazasını birden kapatıyor!

Elektronik eşya perakende zinciri Teknosa yeniden yapılanma sürecine giriyor. Teknosa, 76 mağazasını birden kapatıyor.

2000 yılında faaliyetlerine başlayan Teknosa, şimdiye kadar ülkemizde 300'e yakın mağaza açmıştı. Ülkenin en yaygın tüketici elektroniği zincirlerinden birisi haline gelen Teknosa ciddi bir hamle yapma kararı aldı.

Hürriyet'in yapmış olduğu habere göre Sabancı Grubu, Teknosa'yı yeniden yapılandırma kararı aldı. Buna göre şirket yeniden yapılandırma kapsamında ilk olarak Teknosa'nın ülke genelindeki 76 mağazasını kapatacak.

Hangi mağazalar?

Şirketin geçtiğimiz günlerde üst düzey bir toplantı gerçekleştirdiği ve bu toplantıdan böyle bir kararın çıktığı belirtiliyor. Belirtilene göre kapatılacak mağazalar hedeflenen verimliliği sağlayamayan mağazalar olacak. Belirtilene göre yeterince kar getiremeyen mağazaların sayısı 90'ı buluyor. İlk etapta bunlardan ilk 76'sı kapatılıyor.

Kapatılacak mağazaların Adana, Ankara, Artvin, Aydın, Diyarbakır, İstanbul, İzmir, Kütahya, Mardin, Rize, Sivas ve Yalova gibi illerde olduğu belirtiliyor.

30 Eylül'e kadar

Öte yandan şirketin 30 Eylül'e kadar bu 76 mağazayı tamamen kapatması bekleniyor. Teknosa, son olarak Şırnak Cizre'de demağaza açarak, Türkiye'nin 81 şehirinde hizmet vermeye başlamıştı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER