En iyi 6 Marshmallow ROM’u!

0
9

Ekim 2015'te çıkan Android 6.0 Marshmallow, Google'ın final sürüme ulaşmış en son işletim sistemi (Android Nougat henüz ön izleme aşamasında). Ancak Android'li her telefon ve tablet, bu sürüme ulaşabilmiş değil. Bunun üreticinizden mobil hizmet sağlayıcınıza farklı nedenleri olabilir, ancak Marshmallow'u gerçekten denemek istiyorsanız Custom ROM yükleme yolunu izleyebilirsiniz.

Peki telefonunuz veya tabletiniz için uygun Android 6.0 Marshmallow sürümünü nerede bulacaksınız? Daha önemlisi bu ROM'lar iyi bir deneyim sunabiliyor mu?

Not: Custom ROM'lar önce telefonunuzu root'lamanızı gerektireceğinden, daha önce böyle bir işe kalkışmadıysanız, çok dikkatli olmanızı öneriyoruz. Root işlemi cihazınızı garanti kapsamı dışında bırakabileceği gibi, işler yolunda gitmezse, en kötü durumda cihazınız kullanılmaz hale gelebilir.

CyanogenMod 13

Resmi olmayan ROM'ların belki de en başında gelen CyanogenMod, AOSP'yi temel alıyor ve şu an 13. sürümüne ulaşmış durumda. Cyanogen, özel simgeleri, launcher'ı, doğal (native) uygulamaları ve diğer ayarlamalarıyla oldukça farklı bir Android deneyimi sunuyor.

Cihazınıza uygun ROM'u web sitesinde sağda bulunan menüyü kaydırarak, ardından üreticiyi ve modeli seçerek bulabilirsiniz. En son kararlı sürümü indirmek için Download Latest Release bağlantısını kullanın.

İndirin: CyanogenMod 13

Resurrection Remix

Resurrection Remix'in harika bir web sitesi var, peki ROM'un kendisi de bu kadar iyi mi? Bazı kullanıcılar, Resurrection Remix'in en iyisi olduğuna inanıyor. Görsel olarak oldukça başarılı olan Resurrection Remix, stok Android deneyimine oldukça yakın bir deneyim sunuyor. Tahmin edebileceğiniz üzere Resurrection Remix'te uyarı alanını, kilit ekranını, hızlı ayarları ve çok daha fazlasını kişiselleştirme gibi seçenekler de var.

Cihazınız için doğru ROM'u ararken, üreticinin kullandığı kod adına dikkatle bakın. Örneğin Nexus 5 için "Hammerhead" sözcüğünü aramanız gerekiyor.

İndirin: Resurrection Remix

Sonraki Sayfa 1 / 2

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER