Samsung Galaxy S7 ve Note 5’e Temmuz Güncellemesi

0
30

android-guvenlik-yama

Samsung’un son amiral gemisi Galaxy S7 ve geçen senenin zirve modeli Note 5, bu ay güvenlik güncellemesi alıyor.

Android ekosisteminde üst modellerin birkaç sene boyunca düzenli güncelleştirme aldığını biliyoruz. Hatta eski modellerine pek fazla destek vermemesiyle eleştirilen, orta seviye veya civarı modellerde sabıkalı olan Samsung da güvenlik güncellemelerini hızlı şekilde veriyor.

note5upgGüncellenmiş Note 5’ten görüntü

Şu sıralarda yayınlanan güncelleştirmede dünya çapındaki Galaxy S7 ve Note 5 modellerine gelen güncelleştirme 30 MB civarında ve temel olarak güvenlik yama seviyesini güncelliyor. Şu an için 1 Temmuz 2016 yama seviyesine güncellenen cihazlar da 5 Temmuz 2016 yama seviyesi için ayrıca tekrar güncellenecek.

Android güvenlik yaması düzeyi nedir?

Birçok farklı kurum ve kişi tarafından geliştirilen Android, onlarca markanın akıllı telefon ve tabletlerine can veriyor. Android’in çekirdeğine yapılan güvenlik güncelleştirmeleri ise üreticiler tarafından ayrıca veya toplu güncelleştirmelerin içinde kullanıcılara sunuluyor. Android güvenlik yaması düzeyi, Android’inizin en son hangi tarihe kadar ortaya çıkmış güvenlik zafiyetlerine karşı korunduğunu belirten bir kavram olarak yazılım bilgisi ekranından ulaşabileceğiniz bir bilgidir.

Sonrası Samsung Galaxy S7 ve Note 5’e Temmuz Güncellemesi Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER