Darbeci virüs tuzağına dikkat!

0
13

Darbeci virüs tuzağına dikkat!

Özellikle Facebook'ta paylaşılan virüslü linklere dikkat edin. Darbe girişimiyle ilgili paylaşılan bu tarz içeriklere tıklamayın.

15 Temmuz yani dün akşam saatlerinde ülkemizde gerçekleşen askeri darbe girişiminden sonra internette bu konuyla ilgili içerikler dolaşmaya başladı. Bu içeriklerin çoğu haber linkleriyken, kötü niyetli kişilerin hazırladığı haber şeklindeki virüslü linklere de dikkat etmek gerekiyor.

Tıpkı bir haber linki gibi görünen bu içeriklerde genelde darbe girişimi ile ilgili dikkat çeken bir görsel ve haber başlığı bulunuyor. Boş bulunup bu linklere tıklandığında ise sizi farklı ve virüslü bir siteye yönlendiriyor. Sonrasında sizin Facebook profiliniz de bu virüse kapılıyor ve sizin adınıza Facebook sayfanızda, tıkladığınız linke benzer paylaşımlar yapılıyor.

Turkcell'den acil iletişim ihtiyacı için ücretsiz konuşma, SMS ve internet

Nasıl anlaşılır?

Öte yandan bu virüslü linkleri anlamak istiyorsanız, internette gezinirken rastladığınız içeriklere tıklamadan önce alt tarafında bulunan kaynağına bakın. Eğer aşağıdaki görselde olduğu gibi içeriğin altında "garip" bir link bulunuyorsa bu içeriğe tıklamayın.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER