Facebook’tan “Durum çok ciddi” paylaşımlarıyla ilgili açıklama geldi!

0
16

Facebook'tan

Facebook'ta çığ gibi büyüyen "Durum çok ciddi" cümlesiyle başlayan paylaşımla ilgili az önce resmi açıklama geldi. İşte Facebook'un bu konuyla ilgili yaptığı açıklama.

Facebook'ta son birkaç gündür dolaşan "Durum çok ciddi" cümlesiyle başlayan bir dilekçe temasında hazırlanan mesajı görmeyen yoktur herhalde. Bu paylaşımlarla ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

İşte bu çığ gibi büyüyen spam mesajla ilgili az önce Facebook'un resmi sayfasından bir açıklama geldi. Facebook kullanıcılarından, bu tip paylaşımlara itibar etmemeleri gerektiğini söyledi.

Facebook'un konuyla ilgili açıklaması şu şekilde;

"Facebook'taki güvenliğiniz ile ilgili olarak kopyalayıp yapıştırmanız istenen bir bildirim içeren paylaşımlar görmüş olabilirsiniz. Lütfen bu tip paylaşımlara itibar etmeyin. Facebook'ta paylaştığınız içerik ve bilgilerin ne şekilde paylaşıldığını gizlilik ayarlarınızdan, hesap güvenliğinizi de güvenlik ayarlarınızdan kontrol edip düzenleyebilirsiniz.

Başkalarının sizin hakkınızda hangi bilgileri görebildiği ile hesabınızı güvende tutmaya yardımcı olacak yollar hakkında daha fazla bilgi almak için Temel Gizlilik Bilgileri sayfasını ziyaret edin. Ayrıca daha fazla bilgi için Veri Politikamızı okuyabilirsiniz."

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER