macOS Sierra ve diğer işletim sistemlerinin yeni betaları yayınlandı!

0
19

macOS Sierra ve diğer işletim sistemlerinin yeni betaları yayınlandı!

Apple'ın sadece tek bir güncelleme ile sınırlı kaldığını sanmayın. Diğer işletim sistemleri için de beta güncelleme paketleri çıktı.

iOS 10'a ek olarak macOS Sierra, tvOS 10 ve watchOS 3'ün 3. beta güncellemeleri yayınlandı. Eğer geliştirici hesabınız varsa, şu anda bu güncellemelerden yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte açık beta Sierra ve iOS 10 ile sınırlı. Apple, bu hafta içinde belki yarın veya öbür gün açık beta güncellemelerini de paylaşacaktır. Cupertino merkezli şirket normalde açık betaları hızlı şekilde yayınlıyor.

macOS Sierra'nın farkı

macOS Sierra'ya geri dönecek olursak, köklü değişiklikler içeren bir işletim sistemi. En önemli özelliklerinden birisi ise Siri'yi masaüstüne taşıması. Hatırlarsanız aylar önce çıkan raporlarda, Siri'nin Mac platformuna geleceği ileri sürülmüştü, Sierra'nın açıklanması ile birlikte bu iddialar da doğrulandı. Aslında Apple, Siri'yi kendi ekosistemi içinde tamamen yaymak istiyor. Hatta spekülasyonlarda, Apple'ın, Amazon Echo'ya rakip olarak cihaz geliştirdiği söylenmişti. Bu cihaz Siri'nin gelişmiş sürümüne sahip olan, kendi mikrofonu ve hoparlörü olan yeni bir Apple TV olacak. Tabii ki şu aşamada kesin bir yorumda bulunmak doğru değil.

watchOS 3 devrimi

Apple, watchOS 2 ile uygulamaların kendi başına Apple Watch'ta çalışmasını sağlamıştı, watchOS 3'te de işletim sistemi eskisine göre önemli ölçüde hızlanıyor. watchOS 3'ün 14S5290d yapı numaralı beta 3 paketinde, en çok kullanılan uygulamalara hızlı erişim sağlayan Dock özelliği var, buna ek olarak acil servislerle bağlantıya geçmek için yeni SOS seçeneği bulunuyor. Raporlananlara göre beta 3'le birlikte watchOS 3'ün hızı ciddi oradan artmış, performansı yükselmiş.

Apple Watch nasıl güncellenir? iPhone ya da iPad'de iOS 10 betasından iOS 9'a nasıl geri dönülür?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER