Tor Projesinde Önemli Bir İsim

0
6

torproject

İnternet üzerinde gizlilik sağlayan en önemli sistemlerden bir tanesi olan Tor projesinin yönetim kuruluna Amerikalı güvenlik uzmanı Bruce Schneier katıldı.

Tor projesi, yayınladığı bir blog yazısında yeni bir yönetim kuruluyla yola devam edeceğini açıkladı. Dünya çapında, özellikle otoriter rejimlerde çoğunluğa uymayan kişilerin istihbarat kurumları tarafından yakalanmasını bir hayli zorlaştıran Tor sistemi, özellikle şifreleme (kriptografi) alanında önemli çalışmalara imza atmış olan Bruce Schneier‘a da yeni yönetim kurulunda yer verdi.

Yeni yönetim kurulu

Kullanıcılara mahremiyet sağlamayı hedefleyen Tor projesinin geleceğine yön verecek yeni yönetim kurulunda Matt Blaze, Cindy Cohn, Gabriella Coleman, Linus Nordberg, Megan Price ve yazımızda bahsettiğimiz Bruce Schneier mevcut.

Bruce Schneier at the Congress on Privacy & Surveillance (CoPS213) at the École Polytechnique Fédérale de Lausanne.

Bruce Schneier (kaynak: Wikimedia)

Bruce Schneier kimdir?

Amerikalı kriptografi, mahremiyet ve bilgisayar güvenliği uzmanı olan Bruce Schneier, aynı zamanda bu konular üzerine birçok kitabı olan bir yazardır. Harvard Law School bünyesinde bulunan America Foundation’s Open Technology Institute’un üyesi olan Echneier, Resilient Systems isimli kurumda CTO’luk görevini yürütmektedir.

Sonrası Tor Projesinde Önemli Bir İsim Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER