HoloLens’te Pokemon Go deneyimi!

0
4

Pokemon Go, şu an sadece telefonlarda oynanabiliyor. Peki onu artırılmış gerçeklik için geliştirilmiş cihazlardan birinde, örneğin Microsoft'un HoloLens'inde oynayabilseydik nasıl olurdu?

We created a full immersive @Pokemon Go version for the @HoloLens #PokemonGO #HoloLens #wannaplay #MixedReality pic.twitter.com/CrDgiF2Y6N

— David Robustelli (@RobustelliDavid) 14 Temmuz 2016

Amsterdam merkezli bir sanal gerçeklik geliştirme stüdyosu olan Capitola VR'ın oluşturduğu Pokemon Go MR konsepti, Pokemon'ları el hareketlerinizle yakalamanıza izin veriyor. Pokemon'ları etrafta görebildiğiniz için bütün gün telefona bakmanıza gerek kalmıyor. Dahası karakterler çevreyle etkileşimde bulunabiliyor, örneğin yukarıdaki videoda bir Charmender'ın masanın üzerinde durduğunu, Poke toplarının masaların üzerinden yuvarlandığını görebiliyorsunuz.

Unity 3D'den faydalanan oyun son derece basit görünse de, HoloLens'le yapabilecekleri gösteriyor ve oldukça eğlenceli görünüyor. Oyun bir yana, HoloLens'in kendisi bile henüz tek başına çalışmıyor. Bu yüzden bu tür bir Pokemon deneyimi için şimdilik fazla heveslenmeyin.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER