Peoplise, Revo Capital’den Yatırım Aldı

0
18

Peoplise

Elba HR’ın geliştirdiği, video tabanlı entegre dijital İK servisleri sunan Yuzyuzeyiz.biz platformu, globalleşme doğrultusunda faaliyetlerine Peoplise ismiyle devam ederken Türkiye’nin en önemli teknoloji yatırımcılarından olan Revo Capital sayesinde daha da güçlendi.

Doğru insan kaynağına erişmek isteyen kurumlar için video tabanlı dijital İK servisleri sunan dijital işe alım platformunun sahibi olan firma, 23 Haziran 2016, Perşembe günü Borsa İstanbul Özel Pazar’da düzenlenen gong töreninde yatırımın yanı sıra, Yuzyuzeyiz.biz’in dünyaya açılma hedefleri doğrultusunda faaliyetlerine Peoplise ismiyle devam edeceği de duyuruldu.

Peoplise Gong Toreni2

Güçlü Özenci, Çağatay Güney ve Mehmet Ali Özenci’nin Kurucu Ortak oldukları, O.D.T.Ü TEKNO-Jump hızlandırma programını tamamlayan Peoplise, daha önce TÜBİTAK’tan da destek almıştı. Finans kurumlarından telekomünikasyon devlerine, perakende zincirlerinden akademik kurumlara kadar birçok sektörün önemli oyuncularına hizmet veriyor.

Peoplise Kurucu Ortağı Güçlü Özenci Revo Capital’den aldıkları yatırımla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı “Peoplise olarak, yeni bir alan olan video tabanlı dijital İK servislerinde kısa bir sürede London Business School, Deloitte, Garanti Bankası, Denizbank, Turkcell, Coca Cola İçecek, ING, Şişecam, Rönesans Holding’in de aralarında olduğu onlarca şirkete ulaştık ve 90 binden fazla aday iş görüşmesi sürecine dahil oldu. Hedefimiz hem daha çok şirkete ulaşmak, hem de globalleşmek. TEKNO-JUMP programı ile Silikon Vadisi çalışmalarımız ufkumuzu açtı ve şimdi Revo Capital’in yatırımı ve bilgisi, dünya genelinde faaliyet gösterme hedeflerimize önemli bir destek olacak.”

Peoplise Gong Toreni1

Peoplise, İK süreçlerinde zaman ve para tasarrufu sağlıyor

Peoplise, farklı sosyal medya platformlarını kullanarak hedef doğrultusunda belirlenmiş potansiyel çalışanlara işveren markasını öne çıkararak sosyal medya ile ulaşıyor ve dikkatlerini çekiyor. Analiz sürecinde video mülakat, online testler, anketler, online değerlendirme merkezi çözümleriyle işe alım ve uyum sürecini kolaylaştıran Peoplise, şirketler için İK süreçlerini hızlı ve tasarruflu hale getiriyor. Potansiyel çalışanlar için de farklı bir deneyim sunan video mülakatlar, uzun mesafede bulunan adaylar için seyahat masraflarını ve zaman kaybını da minimuma indiriyor. Ölçme ve değerlendirme araçları sayesinde şirketlerdeki İnsan Kaynakları ekiplerine kendi testlerini oluşturma kolaylığı sağlayan Peoplise, doğru analizler sayesinde en uygun adaylarla çalışma fırsatı sunuyor. İşe alım sürecinden sonra da desteğini sürdüren Peoplise ayrıca, şirketlere yeni çalışanlarının alışma sürecinde kullanabilecekleri çok yaratıcı bir ürün de sunuyor. On-boarding modülü sayesinde işe başlayacak yeni çalışanlar, kendilerine özel panellerde işe başlamadan önce yapmaları gereken işleri tamamlıyor, şirketi tanıyor, gerekli eğitimleri alıyor ve böylece daha işe başlamadan şirket kültürüne adapte olmaya başlıyorlar.

Doğru adaylara yüzde 30 daha fazla odaklanma fırsatı

Peoplise, sağladığı avantajlarla şirketler ve İnsan Kaynakları ekiplerine önemli ölçüde kolaylık sağlarken; pozisyon için uygun adaylara daha fazla odaklanma imka nı da sağlıyor. Zaman ve kaynak tasarrufu sayesinde şirketler, doğru adaylara yüzde 30 oranında daha fazla odaklanabiliyor.

Sonrası Peoplise, Revo Capital’den Yatırım Aldı Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER