Pokemon Go, Nintendo’nun Değerini İkiye Katladı

0
13

Nintendo

Nintendo’nun pazar değeri, Pokemon Go’nun çıkışından beri hızla yükseliyor. Bununla birlikte Nintendo’nun hisseleri de Tokyo borsasında büyük ilgi görüyor.

Pokemon Go, çıktığı günden beri gündemin ilk konularından biri olmayı başardı ve hala da gündemde ilk sıralarda yer alıyor.

Pokemon Go

Pokemon Go Nasıl İndirilir ve Oynanır?

Merakla beklenen Pokemon Go, şu anda ülkemizde resmi olarak yayınlanmadı. Ama yayınlanan APK dosyası sayesinde Android kullanıcıları, oyunu indirip oynayabiliyorlar. Bu…

Dünya çapındaki Pokemon Go çılgınlığı, Pokemon markasının haklarını elinde bulundurmasından dolayı en çok Nintendo’ya yaradı desek sanırım yanlış olmaz. Mobil artırılmış gerçeklik oyunu çıktığı günden bu yana, Nintendo’nun pazar değeri iki katına çıkarak 42,5 milyar dolara ulaştı. Bununla birlikte Nintendo, Tokyo borsasında bir rekora da imza attı. Geçtiğimiz cuma günü Nintendo hisseleri, 4,5 milyar dolar değerinde işlem görerek bu yüzyılda Tokyo borsasında bir günde en çok işlem gören hisse senedi oldu.

nintendo go

Pokemon Go, Nintendo'ya Yaradı

Japon oyun devi Nintendo, yılların Pokemon markasını Pokemon Go ile ceplere taşıdı. Nintendo hisseleri yükselişe geçti, firma paraya para demiyor!…

Niantic Labs tarafından geliştirilen Pokemon Go, bir anda Nintendo’nun tüm ilgiyi üzerine çekmesine neden oldu ve görülen o ki, bu da insanların Nintendo’nun hisselerine yatırım yapmasına yetti de arttı. Bununla birlikte Nintendo’nun yeni NES‘i duyurması da bir miktar ilgiyi üzerine çekmesini sağladı.

Sonrası Pokemon Go, Nintendo’nun Değerini İkiye Katladı Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER