Twitter’da Herkese Onaylı Hesap

0
8

twitter_logolar

Nasıl işlediği ve başvurulması gizli saklı ve kısıtlı şekilde sunulan onaylı Twitter profili sistemi artık herkesin başvurusuna açık hale geldi.

Mavi tik olarak bizlere yansıyan onaylı sosyal medya profili kavramı Instagram, Facebook ve Twitter’da önemli bir prestij kaynağı olmaya devam ediyor. Özellikle Twitter‘da kullanıcıların profillerindeki mavi tik, sürecin nasıl işlediği konusunda kamuoyunun pek bir şey bilmemesi nedeniyle gizemini ve prestijini hep korudu

Herkese onay şansı

Twitter bu gizlilik politikasından vazgeçerek profil onaylama sürecini tamamen şeffaflaştırmasa da en azından başvuru imkanını herkese açmış durumda. Elbette onaya başlamadan evvel yapmanız gereken bazı işlemler olduğu da gerçek. Bunların başında herkese kapalı da olsa bir doğum tarihi girmek, doğrulanmış e-posta adresine sahip olmak, profil ve başlık fotoğrafları yüklemek gibi ön gereksinimleri mevcut.

Nereden başvuruyoruz?

Eğer hazırlıklarınızı kontrol etmek ve Twitter’ın konuyla ilgili sayfasına bakmak isterseniz bu adrese gidebilirsiniz. Ardından ise o sayfa sizi başvuru ekranına yönlendirecek. Adım adım bilgilerinizi girip neden doğrulamaya ihtiyacınız olduğunu en fazla 500 vuruşla anlattıktan sonra Twitter’dan cevabı beklemeye başlayabilirsiniz.

Sonrası Twitter’da Herkese Onaylı Hesap Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER