iOS 10 ve macOS Sierra’nın açık beta 2 sürümleri çıktı

0
25

iOS 10 ve macOS Sierra'nın açık beta 2 sürümleri çıktı

Beta programına kayıtlı tüm kullanıcılar yeni güncellemeleri indirebilir.

Apple, geçtiğimiz gün iOS 10 ve macOS Sierra'nın beta paketlerini geliştiriciler ile paylaşmıştı. Cupertino'lu şirket her zamanki gibi kısa süre sonra iki işletim sisteminin açık betalarını yayınladı. Eğer Apple Beta Programı'na kayıtlıysanız, güncellemeleri indirebilirsiniz.

macOS Sierra'nın farkı

macOS Sierra'ya geri dönecek olursak, köklü değişiklikler içeren bir işletim sistemi. En önemli özelliklerinden birisi ise Siri'yi masaüstüne taşıması. Hatırlarsanız aylar önce çıkan raporlarda, Siri'nin Mac platformuna geleceği ileri sürülmüştü, Sierra'nın açıklanması ile birlikte bu iddialar da doğrulandı. Aslında Apple, Siri'yi kendi ekosistemi içinde tamamen yaymak istiyor. Hatta spekülasyonlarda, Apple'ın, Amazon Echo'ya rakip olarak cihaz geliştirdiği söylenmişti. Bu cihaz Siri'nin gelişmiş sürümüne sahip olan, kendi mikrofonu ve hoparlörü olan yeni bir Apple TV olacak. Tabii ki şu aşamada kesin bir yorumda bulunmak doğru değil.

iOS 10 açık beta 2'deki yenilikler nedir?

iPhone 6s ve 6s Plus'ı kilitlediğiniz zaman artık haptic geri bildirim oluyor, küçük titreşim oluşuyor. Diğer cihazlarda ise yeni bir ses var. Ayarlar kısmında Siri ile çalışan uygulamaları ve veri erişim bilgilerini gösterek uygulama destek bölümü var. 3D Touch'da paylaşım seçeneğinde uygulamanın adı görünüyor, eskiden görünmüyordu.

Bunlar dışında yeni özellikler açık beta kullanıcılarının katılımıyla birlikte keşfedilebilir. Yenilikler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Eğer iOS 10'un betasını yüklemeye karar verirseniz, en başta kesinlikle yedeklerinizi alın. Olur da, beta yazılımında yedek alırsanız ve eski sürüme geri dönmek isterseniz, betada aldığınız yedekler, eski sürümle çakışabilir. Betanın hatalar içeriğini ve problemlerle karşılaşacağınızı sakın unutmayın.

iOS 10'un açık betası iPhone'a veya iPad'e nasıl yüklenir?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER