Sizi YouTube uzmanı yapacak 9 ipucu!

0
12

YouTube'ta videoları arayıp, "çal" düğmesine basmaktan fazlasını yapabileceğinizin belki farkında değilsiniz. Ancak Google mühendisleri, YouTube'a durmaksızın yeni işlevler ekliyorlar. İşte sizi YouTube uzmanı yapacak 9 ipucu.

1. TV arayüzü: YouTube'un youtube.com/tv adresinden ulaşabileceğiniz büyük ekranlara özel bir arayüzü var. Bu arayüzdeki denetimler, dokunmatik ekranlara daha uygun olduğu gibi, ek klavye kısayollarını da destekliyor. Ayarlar > TV ve telefon bağla yolunu izleyerek YouTube'u uzaktan kontrol etmeye başlayabilirsiniz.

2. Klavye kısayollarını öğrenin: Space ile videoyu duraklatıp tekrar oynatabilir, Home ve End tuşlarıyla videonun başına ve sonuna atlayabilirsiniz. Rakam tuşlarıyla videonun belirli bölümlerine atlayabilir, (5 ile videonun yüzde 50'sine atlayabilirsiniz) yön tuşlarıyla hızlı ileri ve geri sarabilirsiniz.

3. Albümleri bulun: YouTube'da müzik dinliyorsanız, örneğin "Beyonce" aramasını yaptıktan sonra sağ taraftaki şarkıcı adına tıklayabilir, şarkıcıya özel sayfaya ulaşabilirsiniz.

4. Mobil cihazlarda veri tasarrufu: Mobil ağlarda video kalitesini düşürüp veri tasarrufu sağlamak için Android'de ve iOS'ta Ayarlar > Genel altında Mobil veri kullanımını kısıtla ayarını etkinleştirin.

Sonraki Sayfa 1 / 2

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER