Toyota ile WWF’ten “sıfır karbon” için işbirliği

0
11

Toyota ile WWF'ten

Toyota ile Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) dünyadaki sürdürülebilir çevreye yönelik hedefleri için beş yıllık bir anlaşmaya imza attı.

Toyota ve WWF iş birliği kapsamında biyolojik çeşitliliği artırmak, çevresel duyarlılığı yükseltmek ve "sıfır karbonlu" yaşama geçişi hızlandırmak için birlikte çalışacak.

Toyota'dan yapılan açıklamaya göre, şirket, WWF ile global bir kurumsal anlaşmaya imza atan ilk otomobil markası ve ilk Japon şirketi oldu. Toyota, ortaklığın bir parçası olarak Yaşayan Asya Ormanı Projesini destekleyecek. Proje kapsamında Güney Asya'da tropik ormanları ve yaban hayatını korumak için bir dizi proje hayata geçirilerek daha yaygın hale getirilecek.

İlerleyen dönemde proje Borneo (Kalimantan) ve Sumatra'da uygulanacak. Gelecekte ise yerel girişimlerin sonuçlarına bağlı olarak, Büyük Gekong Bölgesi, Kamboçya, Laos, Myanmar, Tayland ve Vietnam'da devam edecek. Toyota'nın imza attığı proje; kereste, kağıt, kağıt hamuru, palmiye yağı ve doğal kauçuk gibi doğal kaynakların sürdürülebilirliğini artırmaya odaklanacak.

Şirket, 2016 yılı için bu projeye 1 milyon dolarlık bağışta bulunacak ve toplam beş yıl boyunca projeye destek vermeye devam edecek. Bu çalışma, Toyota Environmental Challenge 2050 hedeflerine ulaşma konusunda da desteğini artıracak. Toyota bu çevre politikasıyla karbon ayak izini sıfıra indirmeyi hedefliyor.

Anlaşma boyunca Toyota ve WWF, sıfır karbonlu toplumun gerçekleşmesini sağlamak için birlikte çalışacak. Toyota koyduğu sıfır CO2 emisyonu hedeflerine ulaşmak için şirketlerin iklim değişimleriyle savaşmasına yardımcı olan Bilim Tabanlı Hedefler girişimine de katıldı.

Kaynak: AA

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER