Apple’ın akıllı arabası için yeni tarih!

0
6

Apple'ın akıllı arabası için yeni tarih!

Birçok önemli teknoloji markası gibi Apple'ın da son yıllarda otomobil teknolojileri üzerine çalışmalar yaptığı biliniyor.

Elektrikli otomobiller, güneş enerjisiyle çalışan otomobiller ve sürücüsüz otomobiller derken haliyle Apple da kendi "akıllı" otomobilini hazırlamak için şu anlık "gizli" çalışmalar yürütüyor.

TechnoBuffalo'da yer verilen habere göre Apple, Project Titan ismini verdiği gizli araba projesinde ertelemeye gitti. Daha evvel gelen bilgiler, bu ürünün 2019 itibarıyla görücüye çıkacağı yönündeydi. Yeni bilgiler ise, yeni tarih olarak 2021'i işaret ediyor. Erteleme sebebi olarak ise, gelişim sürecindeki çeşitli zorluklar gösterilmiş. Bu zorlukların tamamen aşılması için de ekstra zaman dilimine ihtiyaç var. Öte yandan, projenin başındaki önemli isim Steve Zadesky, kendi kişisel sebeplerini gerekçe göstererek geçtiğimiz ocak ayında Apple'dan ayrılmıştı.

Sonuçta Apple, otomobil üretimi konusunda tecrübeli değil ve eksiklikleri var. Bu sebeple de Apple'ın Daimer ve BMW gibi önemli şirketlerle fikir alışverişinde bulunduğu bildirilmişti.

Yeni bilgiler geldikçe haberdar edeceğiz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER