Onu kullanma nedenimiz: Sağlık

0
19

GittiGidiyor'un online olarak 700 müşterisine yönelttiği anket çalışmasında katılımcıların yüzde 48'i en az bir giyilebilir teknoloji ürünü almayı istediğini iletti.

Katılımcıların yüzde 71'i giyilebilir teknolojiyi daha önce duyduklarını belirtirken yüzde 72'si de bu teknolojiye ilgi duyduğunu kaydetti. Giyilebilir teknoloji ürünlerinin satışı konusunda Türkiye'nin sunduğu potansiyeli gözler öne seren anketin dikkat çeken bir diğer önemli sonucu ise katılımcıların yüzde 54'lük oy oranı ile en çok sahip olmayı istediği giyilebilir teknoloji ürününün "Akıllı Saat" olması. Bu ürünü sırasıyla "Akıllı Gözlük" ve "Akıllı Bileklik" takip ediyor.

Giyilebilir cihazlar ile sağlık verilerimizi izliyoruz

Giyilebilir teknoloji ürünlerini hangi amaçla kullanmayı planladıklarının da sorulduğu ankette, katılımcıların yüzde 60'lık büyük kısmı bu ürünleri sağlık verilerini, yüzde 44'ü ise spor verilerini takip etmek için kullanmak istediklerini belirtti. Bu ürünleri eğlence/oyun amaçlı kullanmak isteyenlerin oranı yüzde 37 olurken katılımcıların yüzde 34'ü işlerinde, yüzde 8'i ise moda amaçlı kullanmak istediklerini kaydetti.

Fiyatlar gelecekte düşecek

Ankete göre giyilebilir teknoloji ürünlerinde öne çıkan markalar Samsung, Apple, Sony, LG ve Google oldu. Katılımcıların yüzde 71'inin bu ürünleri pahalı bulduğunu belirttiği ankette, fiyatların gelecekte düşeceğini bekleyenlerin oranı yüzde 64, ürünlerin gelecekte kullanımının artacağını düşünenlerin oranı yüzde 79, çok gerekli bir teknoloji olduğu düşünenlerin oranı yüzde 45. Bu ürünlerin hayatı kolaylaştıracağını söyleyenlerin oranı ise yüzde 69.

"Türkiye'yi teknoloji ile giydiren site"

GittiGidiyor'un yaptığı araştırmanın sonuçları ile ilgili değerlendirmede bulunan GittiGidiyor Satış Direktörü Bülent Elçin; "Giyilebilir teknolojilerin son yıllarda daha fazla yaygınlaştığını görüyoruz. Kullanıcıların yeni bilgilere ve eğlence sistemlerine daha farklı ve daha kolay bir şekilde ulaşmasını sağlayan, kullanıcı deneyimini zenginleştiren giyilebilir teknolojiler, bugün karşımıza gözlük, kol saati gibi yeni ürünler ve kategoriler ile çıkıyor. Sayıları her geçen gün artan bu ürünlerin gelişim hızı da oldukça dikkat çekici. Bu teknolojideki gelişmelerin kullanıcılara sunduğu yenilikler GittiGidiyor'un satışlarına da yansıyor. Türkiye'yi teknoloji ile giydiriyor ve gelecekte de giydirmeye devam edeceğiz." dedi.

Zengin ürün çeşitliliği ile her zevke ve ihtiyaca hitap eden GittiGidiyor'da akıllı saat ve aksesuarlarından giyilebilir sağlık ve spor cihazlarına, sanal gerçeklik gözlüklerinden giyilebilir takip cihazlarına kadar her bütçeye uygun giyilebilir teknoloji ürünleri de tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Fiyatları 1.700 TL'ye varan akıllı saatler dışında, 6 TL'den başlayan giyilebilir ürün aksesuarlarına kadar zengin seçenekler bulunuyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER