Son dakika: Yahoo resmen Verizon’a satıldı!

0
19

Son dakika: Yahoo resmen Verizon'a satıldı!

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan dedikodular doğru çıktı ve internet devi Yahoo, Verizon'a satıldı.

Teknoloji dünyasında büyük taşlar yerinden oynuyor. Herhalde bundan 15 sene önce birisine Yahoo'nun 4.8 milyar dolara satılacağını söyleseydiniz buna inanmaları güç olurdu. Zira 1999/2000 yıllarında Yahoo'nun 100 milyar doların üzerinde değeri vardı. Ancak bu gerçek oldu.

The Wall Street Journal'in yapmış olduğu habere göre, internet devi Yahoo, 4.8 milyar dolar karşılığında resmen ABD merkezli mobil devi Verizon'un oldu. Verizon, Yahoo'nun internet işleriyle birlikte Yahoo'nun emlak varlıklarının da sahibi oldu. Yahoo'nun emlak varlıklarının değerli olduğu biliniyor. Verizon'un bu anlaşma kapsamında Mozilla Vakfı'yla Yahoo arasındaki sözleşme nedeniyle ekstra 1 milyar dolar ödemek zorunda olduğunu da belirtelim.

Öte yandan Verizon'un Yahoo teknolojileri ve markasıyla tam olarak ne yapmayı planladığı ise bilinmiyor. Ancak Verizon'un dijital medya işi üzerinde çalıştığı biliniyor. Yahoo bu konuda Verizon'a bir yere kadar yardımcı olabilir.

Son olarak henüz Yahoo CEO'su Marissa Mayer'in ne yapacağı da bilinmiyor. Daha önce gelen haberlerde Mayer'in şirket satılırsa ve işten çıkarılırsa 55 milyon dolara yakın para alacağı söyleniyordu.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER