Pokémon Go’ya yenilik dokunuşu!

0
24

Pokemon Go'nun kısa sürede bir fenomen haline geldiği Comic-Con tarafından da bir anlamda tescillendi. Her yıl bir festival havasında geçen ABD'nin en büyük çizgi roman fuarı Comic-Con bu yılki etkinliğinde Pokemon Go'ya ilk başlarda küçük bir panel olarak yer vermeyi planlarken oyunun gördüğü müthiş ilginin ardından oyunu Hall H'deki ana etkinlikleden biri olarak lanse etti. Oyunun tanıtıldığı alanda 6 bin kişilik bir oturma kapasitesi mevcut.

Gerçekleşen panelin merkezinde ise Niantic'in CEO'su ve kurucusu John Hanke yer alıyordu. Moderatör ise Nerdist kurucusu Chris Hardwick'ti. Hanke oyunun piyasaya sürüldüğü günden beri geçen iki haftaya değindi ve gelecekte neler olabileceğine dair de bazı vizyon ve öngörülerini paylaştı. Bunlardan en heyecan verici olanlarından birisi oyuna gelecekte yeni nesil Pokémon'ların katılacak olmasıydı.

Hanke'nin büyük bir heyecanla açıkladığı bir diğer yenilik ise pokestop'ları oyunun daha büyük bir parçası yapmakla ilgili. Pokestop'ların sıklıkla bazı tuzaklara sahip olduğuna değinenn Hanke, oyunculara bir pokestop'un işlevini özelleştirmek için çeşitli olanaklar sağlamanın ilginç olacağını duyurdu.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER