Samsung Mavi Kulaçlar Takımı Boğaz’da kulaç attı

0
33

Samsung Mavi Kulaçlar Takımı Boğaz'da kulaç attı

Samsung Electronics Türkiye, TMOK tarafından düzenlenen ve 12 yıldır ana sponsoru olduğu Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda, “Samsung Mavi Kulaçlar” Yüzme Takımı ile ikinci kez performans gösterdi.

Samsung Electronics Türkiye, 12 yıldır ana sponsoru olduğu ve son üç yıldır da adını vererek TMOK işbirliğiyle düzenlediği "Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı" için kendi çalışanlarından oluşan 8 kişilik yüzme takımıyla bu yıl ikinci kez yarışa renk kattı. "Samsung Mavi Kulaçlar" yüzme takımı, bu yıl da yarışa etkinliğin geçtiğimiz yıllardaki şampiyonu Hasan Emre Musluoğlu antrenörlüğünde hazırlandı.

5 ay süresince İstanbul Teknik Üniversitesi Olimpik Yüzme Havuzu'nda, mesai saatleri dışında günde 1,5 saatlik antrenman yapan Samsung Mavi Kulaçlar takımı, 24 Temmuz'da 8 yüzücünün katılımıyla, Kanlıca'dan Kuruçeşme'ye 6,5 km'lik parkurda gerçekleşen yarışı tamamlamayı başardı.

"Samsung Mavi Kulaçlar" takımının kurulma amacı ve süreci hakkında bilgi veren Samsung Electronics Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Meriç Tunç ise; "Geçtiğimiz yıl, yarış heyecanına bizzat ortak olmak amacıyla, çalışanlarımızın bu önemli etkinlikte bizi temsil etmesi, bu işin bir parçası olması düşüncesinden hareketle; son beş yılın şampiyonu Hasan Emre Musluoğlu ile bir araya geldik ve Samsung'un kurum kültürü ile de çok örtüşen Samsung Mavi Kulaçlar Yüzme Takımı'nı kurmaya karar verdik. Takım, Samsung'u geçen yıl olduğu gibi bu yıl da özveriyle temsil etti; kendilerini mutlu hissetmelerini ve hobilerini şirketi temsil edecek bir düzeye taşımalarını sağlayan bu proje sayesinde çalışanlarımız, Samsung'un ekip ruhunu ve sınırları zorlama hedefini en iyi şekilde yerine getirmiş oldu, kendilerine teşekkür ediyoruz." dedi.

Samsung Mavi Kulaçlar Takımı'nın yüzücüleri yarışa hazırlık serüvenini değerlendirdiler

Çiğdem Aksu (33)

Samsung Electronics, Profesyonel Görüntüleme Sistemleri Satış Müdürü

Yarıştaki derecesi: 89

Kendimi bildim bileli hep deniz ile iç içeyim. Samsung Electronics çatısı altında bulunan dalış ekibinde de yer alıyorum. Bu yıl yüzme takımının başvurularını gördüğümde hemen başvurdum. Yüzme daha önceden uğraştığım bir spor değildi; antrenmanlara ilk kez bu yıl Samsung ekibiyle başladım. Bu süre içinde sadece Nisan ayında Dalyan'da bir yarışa katıldım. İlk kez bu yarışa katıldığım için çok heyecanlıyım. İstanbul'u çok az insanın görebileceği bir açıdan deneyimlediğim için de kendimi şanslı hissediyorum.

Ferdi Haliloğlu (33)

Samsung Electronics, Marmara Bölge Servis Yöneticisi Müdür Yardımcısı

Yarıştaki derecesi: 131

Daha önceden 2010 – 2013 yılları arasında yapılan Dragon Boat yarışlarında dereceler almıştım. Yüzmeyle ilgilenmeye ise 2014 yılı sonrasında başladım. İlk kez 2015 yılında Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nda ve ardından Gelibolu 1915 etkinliği ile Çanakkale'de yüzdüm. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, uzun mesafe yarışı olmasından dolayı düzenli bir şekilde antrenman gerektiriyor. Geçen yıl birçok kişi akıntıyı kullanmam için bana tavsiyeler vermişti. Biz de yarış boyunca takım olarak bunu uygulamaya çalıştık. Bundan sonraki yıllarda yarışa ilk kez katılacak olan yarışmacılara, yarış öncesi Boğaz'da antrenman yaparak suya alışmalarını ve yarış öncesi tekne turuna katılmalarını tavsiye ederim.

Emrah Özer (34)

Samsung Electronics, Cep Telefonu ve Tablet Perakende Satış Müdürü

Yarıştaki derecesi: 145

Yüzme İhtisas'ta 10 senelik profesyonel lisanslı yüzücülük geçmişim vardı, 16 yaşında bırakmıştım. Geçen yıl takıma katılmamla birlikte yüzmeye yeniden başladım. Yarış hakkında söylenecek çok fazla şey var; dünyada bu kadar çok yabancı sporcunun katıldığı başka bir açık deniz yüzme yarışı olduğunu sanmıyorum. Katılımcıların %50'si yabancı; bu ilgi, sadece tekne ile geçerken bile sizi büyüleyen bir kulvarda yüzmeyi deneyimlemenin ne kadar çok insana heyecan verdiğinin en büyük göstergesi. 2 yıldır bu yarışın bir parçası olmak beni çok mutlu ediyor.

Arda Vural (28)

Samsung Electronics, Satış Operasyonları Müdür Yardımcısı

Yarıştaki derecesi: 285

Takıma katılmayı geçen sene de düşünmüş ancak geciktiğimi düşünerek başvurmamıştım. Ankara'da doğup büyümüş biri olarak üniversiteye kadar yüzmeyi bilmiyordum. İlk olarak Boğaziçi Üniversitesi'nde kredisiz yüzme dersi aldım. Daha sonra fitness ile beraber yüzmeye devam ettim ve yüzmek benim yapmaktan çok zevk aldığım bir hobi haline geldi. İş hayatına atıldıktan sonra 3 sene kadar yüzme ve fitnessdan uzak kaldım. Bu sene tekrar eski hobilerime dönüş yapmak ve Samsung Mavi Kulaçlar yüzme takımında şansımı denemek istedim. Yaklaşık 5 ay yüzme takımıyla antrenman yaptım. Yeniden sevdiğim bir sporla ilgilenmek ve Mavi Kulaçlar yüzme takımının bir parçası olmaktan dolayı çok mutluyum.

Sertuğ Yeşil (30)

Samsung Electronics, Tüketiciği Elektroniği- Beyaz Eşya-Satış/Planlama Departmanı

Yarıştaki derecesi: 461

Geçmişte profesyonel yüzücüydüm, bu sebeple birçok kapalı havuz yarışına girdim. Geçen yıl da Samsung Mavi Kulaçlar takımının bir üyesi olarak Samsung Boğaziçi Kıtalarası Yüzme Yarışı'nı ve ardından Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nce düzenlenen Çanakkale yarışlarını tamamladım. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nın iki kıta arasında gerçekleşmesi sebebiyle açık deniz yarışları arasında en yaratıcı ve en güzel manzaraya sahip yarış olduğunu düşünüyorum. Ayrıca mesafe ve akıntıların değişkenliği dolayısıyla da zorlayıcı bir parkura sahip. Geçen yıl yarış başlamadan önce çok heyecanlanmıştım. Ayrıca Boğaz'ın içindeyken sırtüstü 2.köprünün altından geçmek, insanları ve manzarayı Boğaz'ın içinden gözlemlemek çok güzel bir duyguydu. Yarışı bitirdiğim zaman aldığım hazzı tarif edemem. İlk yarışımızda kazandığımız tecrübe sayesinde bu yıl yarıştan daha da çok keyif aldım.

Kyungmin Cho (39)

Samsung Electronics, Satış Destek Takım Lideri

Yarıştaki derecesi: 620

2014'te Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nı izlemiş, "Keşke katılabilseydim" diye düşünmüştüm. Yüzmeyi, üniversitede 25 yaşındayken öğrendim. Şimdi, bu sporu çok daha profesyonel bir şekilde yapma fırsatı buldum. Geçen yıl Mavi Kulaçlar takımının bir parçası olarak ilk defa katıldığım yarış hiç kolay değildi, çünkü 1 saat 50 dakika boyunca yüzdüm, sonrasında başarmış olmanın heyecanıyla kendimi çok iyi hissettim. Teknik olarak mümkün olursa önümüzdeki yıllarda yarışan yüzücülerin Samsung'un ürünlerini kullanarak denizde gerçek zamanlı canlı yayın yaptığını görmek müthiş olurdu. Yüzerken hep bunu düşündüm.

Ş. Burak Yüksel (41)

Samsung Electronics, Tahsilat Müdürü

Yarıştaki derecesi: 808

Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'na geçen yıl da katılmak istiyordum fakat ameliyat olduğum için katılamamıştım. Bu sene antrenmanların tekrar başladığını duyar duymaz ben de yüzme takımına kaydoldum ve yarışmaya hazırlandım. Daha önce hiç böyle bir yarışa katılmamıştım. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nda iki kıtayı yüzerek geçmiş olmak beni çok heyecanlandırdı ve bunun ömür boyu paylaşabileceğim en güzel anılardan biri olduğunu düşünüyorum.

Cenk Arslan (41)

Samsung Electronics, Cep Telefonu Kıdemli Satış Müdürü

Yarıştaki derecesi: 814

Lisanlı olarak yarı profesyonel triathlon sporu ile ilgilenmekteyim. 3 defa Ironman 70.3 yarışını (Budapest, Antalya Gloria, Luxembourg) bitirdim. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'na da yüzmeyi ve spor yapmayı çok sevdiğim içinkatılıyorum. Geçen yıl ilk deneyimimizdi, bu yıl yarışa çok daha hazırlıklı ve tecrübeli bir takım olarak katıldık. Bir önceki yıl İstanbul Boğazı'nın güzelliğini izlemekten yarışa odaklanmakta zorlanmıştım. Özellikle Fatih Sultan Mehmet Köprüsü altında yüzerken köprünün ihtişamı karşısında büyülenmiştim. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nın, Boğaz'ın müthiş manzarasıyla İstanbul'u farklı bir perspektiften görmek için büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Şirketimizin ana sponsoru olduğu bu büyük organizasyonun bir parçası olduğum için çok heyecanlı ve mutluyum.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER