Söylenti: iPhone 9 ve sonraki iPhone’ların özelliği belli oldu

0
44

Söylenti: iPhone 9 ve sonraki iPhone'ların özelliği belli oldu

Dedikodular iPhone 7 ve iPhone 8'i de geçip, geleceğe gitti. Kendini aşan iddianın ne olduğuna birlikte bakalım.

Daha iPhone 7 Pro olacak mı olmayacak mı bilmecesi çözülmemişken, 2017'ye girmemişken, 2018 model iPhone'la alakalı ilginç bir iddia ortaya çıktı. İddianın kaynağı ise tanıdık bir isim olan DigiTimes.

iPhone 9'da ve sonraki model iOS cihazlarda ne olacak?

DigiTimes'ın endüstri kaynaklarına dayandırdığı taze raporuna göre Apple, 2018 model iPhone'nunda büyük ihtimalle iris tarayıcısına yer verecek. Kaynaklar Apple dışında birçok markanın telefonlarında yeni biyometrik güvenlik önlemi olarak iris tarayıcısını sunacağını sözlerine eklerken, biyometrik ürün tedarikçilerinde ufak ufak kıpırdanmalar olduğundan da bahsetti.

Apple şu anda parmak izi tanıma olarak Touch ID'yi kullanıyor, ama iris taramanın ise yaygınlaşacağı düşünülüyor. Pazarda oluşan talebe göre iris tarayıcısının iPhone ya da diğer telefonlarda olması sürpriz durum sayılmaz. Zaten Apple iris ve yüz algılama konusunda birçok patente sahip. Şimdilik kesin bir şey demek çok zor, neler olacağını önümüzdeki yıllar içinde göreceğiz. Samsung Galaxy Note 7'de iris tarayıcısı olacak. Sizin biyometrik güvenlik önlemi olarak iri tarayıcısı hakkındaki yorumlarınız nedir? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

İddia: Bu sene iPhone 7 çıkmayacak. Yeni iPhone'un ismi farklı olacak!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER