Yahoo, Verizon’a Satılıyor

0
24

The Yahoo logo is shown at the company's headquarters in Sunnyvale, California April 16, 2013. The company will release its quarterly results on Tuesday. REUTERS/Robert Galbraith  (UNITED STATES - Tags: BUSINESS) - RTXYO3W

Kötü gidişata dur diyemeyen Yahoo, sonunda satılıyor.

ABD merkezli telekomünikasyon şirketi Verizon, Yahoo’nun temel işlerini 4,83 milyar dolar karşılığında satın alacağını açıkladı. Anlaşma kapsamında Verizon; Yahoo’nun arama motoru, posta, ve anlık mesajlaşma servislerinin yanı sıra reklam platformu ve birkaç gayrimenkul holdingini bünyesine katacak.

Verizon, Yahoo’yu, geçtiğimiz yıl bünyesine kattığı AOL ile birleştirmek istiyor. Bununla birlikte bu satış, Yahoo’nun Alibaba’daki hisselerini ve Yahoo Japonya’yı kapsamıyor.

2015 yılında 4,4 milyar dolar zarar açıklayan Yahoo, geçen hafta da 2016 yılının ikinci çeyreğinde yaklaşık olarak 440 milyon dolar zarar ettiğini açıklamıştı. 2008 yılında Microsoft’un satın almak için 44,6 milyar dolar önerdiği firmanın kötü gidişatı uzun süredir devam ediyordu ve Temmuz 2012’de, daha önce Google’da üst düzey yöneticilik yapmış olan Marissa Mayer’ın CEO olarak şirketin başına geçirilmesi de bu kötü gidişatı tersine çevirmedi.

Sonrası Yahoo, Verizon’a Satılıyor Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER