iPhone 7’de Home tuşu olmayacak

0
24

iPhone 7'de Home tuşu olmayacak

Yeni nesil iPhone için yayınlanan taze bir rapor var. Bu ilginç raporun detaylarına birlikte bakalım.

Japon blog sitesi Mac Otakara yine dikkat çekici bir makale yayınladı. İddiaya göre Apple, iPhone 7'de fiziksel ana ekran tuşu yerine, dokunmatik "3D Touch" özellikli tuş benimsedi. Bu dokunmatik düğme, iPhone 7'nin gövdesi ile aynı hizada olacak. Özetle düğmeden dolayı gövdede çıkıntı veya çukur olmayacak.

Haptic geri bildirim

Mac Otakara, Apple'ın iPhone 7'deki ana ekran tuşunda haptic geri bildirim kullandığını öne sürüyor. Yani kullanıcı sanki gerçek bir düğmeye basmış gibi hissedecek. Bilmeyenler için haptic'ten de kısaca bahsedersek, harekete duyarlı titreşim oluşturabilen geribildirim teknolojisi de diyebiliriz. Bu mekanik bir bilgisayar simülasyonunda sanal nesneleri oluşturmada veya kontrol etmekte de kullanılabiliyor. Son olarak Mac Otakara, Stormmedia'nın nisan ayındaki raporuna ve isimsiz tedarik zinciri kaynaklarına atıfta bulunarak, 3D Touch özellikli dokunmatik home tuşu iddiasının "Yüksek olasılıkla" doğru olduğunu belirtiyor.

Sızıntı görsellere ve maketlere bakarsak, home tuşunun çıkarılması iPhone 7'nin görünümünde büyük ölçüde değişikliğe sebep olmaz. Bahsedilen dokunmatik tuşun 2017'de çıkacak olan iPhone modelinde ilk olarak kullanılacağı da söylenmişti.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER