Dünyada Saçma Sebepler İle Yasaklanmış 10 Oyun

0
33

56271_funny_wtf

Bu oyun çok kanlı, çok vahşi. Hayır, istemiyorum.

Dünyada farklı sebepler ile yasaklanmış 10 adet oyun listeledik. Listelediğimiz oyunlar arasında bizde derin izler bırakmış olanlar da var. Ülkelerin kimisinin aşırı saçma kimisinin ise nispeten haklı sebepler ile yasakladıkları oyunları açıkladığımız bu yazıda daha çok 3. Dünya ülkesi klasmanına giren ülkeleri görmekteyiz ancak tabii ki modern dediğimiz ülkeler de listede bulunmakta. Bu ülkelere ve sebeplerine bir göz atalım.

wf2 (1)

  • Gost Recon Advance Warfare 2: Oyunun bir bölümü Meksika’nın Chihuahua bölgesinde geçiyor. Belediye başkanı da bu durumu görüp “bizim şehrimiz böyle terörist dolu bir yer değil. Yanlış algı yönetimi var” diyerek oyunu yasaklamış.

God-of-War-3-ps3-ps4-1

  • God of War serisi: Farklı denebilecek yasakları ile meşhur Suudi Arabistan God of War’ı isminde “God” geçtiği için yasaklamış. Dini aşağılayıcı bir şey olarak görmüşler. Bir de tabii ki erotik içerik oluşturabilecek sahneler olduğu için

maxresdefault

  • Football Manager 2005: Bu oyunun Çin’de yasaklanmasının sebebi Çin takımını başka biri olarak tanıtması. Garip.

background

  • Battlefield 3: iran bölgesinde geçen bir bölümde Amerikan ordusu İran’da ki teröristler çatışmaya başlıyor. O sırada İran, gerçek hayatta Amerika ile anlaşmalar yapmaya çalıştığı ve bu oyunun bu işi baltaladığını düşünerek oyunu yasaklamış.

ea_sports_mma_ng_scrn_ha

  • EA Sports MMA: Oyunun ilk başta çocuklara kötü örnek olacağı için yasaklandığını düşünebilirsiniz ancak asıl olay enerji içeceği ile alakalı. Danimarka enerji içeceklerini sağlıklı bulmuyor. Oyuna sponsor olan Rockstar enerji içeceği firmasının logosu olduğu için insanları teşvik etmemesi adına oyun yasaklanmış.

homefront

  • Homefront: Oyunda geçen senaryoda Kuzey Kore, Amerika Birleşik Devletlerine saldırıyor. Güney Kore, Kuzey Kore ile aralarında diplomatik sorunlar çıkmaması için oyunu yasaklamış.

indir

  • Rapelay: OyununArjantin, Endonezya, Malezya ve Tayland’da yasaklanma sebebi klasik Japon sapıklığında bir oyun olaması. Ana karakter olarak bir anne ve iki kızını canlandırdığımız oyun türlü sapıklıklar içerdiği için yasaklanmış.

Manhunt-2

  • Manhunt 2: Oyun Güney Kore, Almanya, Malezya ve Yeni Zelanda’ da yasaklanma sebebi tahmin edebileceğiniz üzere sadistlik derecesinde bir vahşet oluşu.

iuuiuiui

  • The Guy Game: Saçma ve biraz sapıkça olan oyun yasa gereği oyunda küçük yaşta gerçek bir kadın o biçim olduğundan dolayı Amerika’da yasaklanmış.

51836

  • Postal 2: Yeni Zelanda’da yasaklanan oyun, yine tahmin edeceğiniz üzere bir sürü pislik ve vahşet içerdiği için hükümet tarafından yasaklanıyor.

Sonrası Dünyada Saçma Sebepler İle Yasaklanmış 10 Oyun Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER