Apple, iPhone’u çirkin hale getirebilir

0
11

Apple, iPhone'u çirkin hale getirebilir

iPhone'un tasarımında bir şeyler değişebilir. Son gelişmeden sonra ilginç yorumlar geldi.

Kimileri iPhone'u akıllı telefon pazarında öncü olarak kabul eder. Evet, bir yönden Apple ve iPhone'un önümüzdeki birkaç sene boyunca tasarım trendlerini belirleme eğilimi var, ama diğer markalar da bu eğilime sahip. iPhone'u muhteşem olmaktan ve pazarı etkilemekten uzak olduğunu düşünenlerin sayısı da çok. Bazı eleştirmenlere göre son iki nesil iPhone, tasarım yönünden iPhone serisinin en zayıf üyeleri. Çıkıntılı kamera ve anten hatları baş eksiler olarak vurgulanıyor.

Şimdi yeni bir gelişmeyle birlikte iPhone'un tasarımına ilginç bir nokta eklenecek. En azından kağıt üstünde böyle. Neler olduğuna daha yakından bakalım.

iPhone 8'de veya diğer iPhone'larda olabilir mi?

Geçtiğimiz günlerde Amerika Patent ve Marka Ofisi tarafından, Apple'ın ilginç bir patenti paylaşıldı. Patent dosyasına göre iPhone'da, Apple Watch'tan bildiğimiz Digital Crown var.

Aslında iPad üzerinde döner bir düğme eklenmesine yönelik patent alınmış ve daha sonra ayrıntılarda iPhone için de uygulanabileceği belirtilmiş. Sonuç olarak patent bu düğmenin Digital Crown gibi işleve sahip olacağını açıklıyor. Kilitleme, ekran kilidi açma, fotoğraf çekme, menüde dolaşma, metni büyütme veya küçültme, ses seviyesini ayarlama ve daha birçok işlev bu düğme ile yapılabilir.

Patent dosyasından sonra yapılan yorumların bazıları Digital Crown'un, iPhone'un havasını bozacağı ve tasarımı çirkinleştireceği yönünde. Sonuç olarak patentler güvenilir kaynaklar olsa da bazı zamanlar koruma amaçlı alınabiliyor. Sizin bu konudaki düşünceleriniz nedir? iPhone'u tasarım yönünden nasıl buluyorsunuz?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER