Galaxy Note 7’de S Pen sürprizleri!

0
13

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Galaxy Note 5'in en önemli yeniliklerinden biri de S Pen'in getirdiği işlevsel özelliklerdi. Artık Galaxy Note deneyimiyle giderek özdeşleşen S Pen için firmanın her yeni modelde bu akıllı kalemi daha da etkili bir hale getirmeye çalıştığı da biliniyor. Galaxy Note 7'yle birlikte gelecek olan S Pen'le ilgili ise üç adet yeni özelliğin söz konusu olduğu belirtiliyor.

Bu özelliklerden ilki kullanıcıların yabancı bir dildeki sözcükleri çevirmelerine yarayan Translate. Ekran görüntülerinde de fark edilebileceği gibi kullanıcılar S Pen'le bir sözcüğün üzerinden geçerek onun tercümesini elde edebiliyor ya da hoparlör simgesine tıklayarak telaffuzunu duyabiliyor.

Note 7'nin S Pen'i üç yeni sürprizle geliyor!

S Pen'in ikinci önemli yeniliğin adı ise Magnify ("Büyütmek"). Bu özellik adından da anlaşılabileceği gibi kullanıcıların S Pen'le ekran üzerindeki bir alanı genişletmesine olanak tanıyor.

Note 7'nin S Pen'i üç yeni sürprizle geliyor!

Glance ("Bakış") adı verilen üçüncü özellik ise kullanıcıların S Pen'le simgelerin üzerine gelerek uygulamalar arasında hızlıca geçiş yapmalarını sağlıyor.

Bütün bu özellikler oldukça işlevsel bir S Pen deneyimi vadetsede, kalemin su altında da yazabileceğine dair söylentinin şimdiye kadarki en heyecan verici iddia olduğunu söyleyebiliriz.

Note 7'nin S Pen'i üç yeni sürprizle geliyor!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER