Windows 10’da kapatabileceğiniz 6 işlev!

0
16

Windows 10 çıkalı yaklaşık 1 sene oldu. İşletim sisteminin olumlu ve olumsuz yönleri olsa da, ondan genel olarak oldukça memnunuz. Yine de Windows 10 içerisinde çoğu kullanıcının ihtiyaç duymadığı, can sıkan işlevler bulunuyor. Aşağıda gönül rahatlığıyla devre dışı bırakabileceğiniz 6 Windows işlevini sizler için sıralıyoruz.

1. Çöp uygulamalar: Hava Durumu ve Xbox gibi uygulamalar işinize yarayabilir ancak Candy Crush Saga muhtemelen başlat menünüzü işgal etmekten fazlasına yaramayacak. İşinize yaramayan uygulamaları tek tek kaldırabilirsiniz. Bu arada Ayarlar > Kişiselleştirme > Başlangıç yolunu izleyin ve burada "Başlangıç'ta ara sıra önerileri göster" seçeneğini kapatmayı da unutmayın.

2. "Eşten eşe" güncellemeler: Windows 10'lu her makine, güncellemeleri diğer cihazlara ulaştırmakta kullanılıyor. Microsoft bu şekilde sunucuları üzerindeki yükü azaltıyor. Teoride kötü bir fikir olmasa da işlev, bant genişliğinizin normalden hızlı tükenmesine yol açabilir.

Bu işlevi kapatmanız güncellemeleri almanızı etkilemeyeceğinden, işlevi kapatmak için Başlat Menüsü > Windows Update > Windows Update Ayarları'nı açın ve Gelişmiş Seçenekler'e tıklayın. Şimdi Güncellemelerin Nasıl Dağıtılacağını Seç'e tıklayın ve buradaki anahtarı kapalı konuma getirin veya yalnızca ağdaki bilgisayarlarla paylaşmayı seçin.

Sonraki Sayfa 1 / 2

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER