Bu kulaklık, diğerlerine benzemiyor!

0
14

Bisiklete binerken veya koşuya çıktığınızda kulaklıkla müzik dinliyorsunuzdur. Özellikle dış ortamlarda bunun ne kadar tehlikeli olduğu açık, değil mi? Her an önünüze bir otomobil çıkabilir veya kendinizi daha kötü bir durum içinde bulabilir, kaza geçirebilirsiniz. Bunun farkında olanlar çareyi müziğin sesini kısmakta buluyor olabilirler elbette ancak tam olarak bu da çözüm sayılmaz. Zira müziğin ritmine ve koşu veya bisikletin temposuna kapıldığınızda çevrenizdeki tehlikeyi fark etmeniz için geç kalabilirsiniz. Amazon bu gibi durumlar için yeni bir patent almış durumda. Bir kulaklık hakkında bilgiler içeren bu patente göre, Amazon kulaklıklar kulağınızdayken çevrenizi dinleyecek ve tehlike anında sizi uyaracak.

Gürültü engelleyici özelliğe sahip olması planlanan bu kulaklıkta, mikrofonlar her an dışarıyı dinleyecek. Eğer çevrenizde bir acil durum sireni, bir otomobil kornası duyulursa veya benzeri durumlarda kulaklık sesi keserek dışarıdaki sesi size verecek ve çevrenizde olup biteni size duyuracak. Buna ilave olarak birinin sizin adınızı seslenmesi gibi senaryoların da kulaklık için mümkün olacağı patentte belirtilmiş.

Amazon, bu hamlesiyle aslında donanım alanında ne kadar istekli olduğunu da gösteriyor. Amazon Fire TV, Amazon Kindle, Amazon Echo gibi cihazlarıyla da anılan şirket, gürültü engelleyicili ve acil durum senaryolu bahsi geçen kulaklığı da yaptığında, dikkatleri üzerine daha fazla çekebilir…

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER