Tesla, SolarCity’i Satın Alacak

0
12

SolarCity

Tesla, SolarCity’i bünyesine katarak Elon Musk’ın güneş enerjisiyle ilgili planlarını gerçeğe dönüştürecek.

Tesla CEO’su Elon Musk’ın yenilenebilir enerjilere verdiği önemi hepimiz biliyoruz. Elon Musk, daha önce Tesla’nın gelecek planlarından bahsederken Tesla ve SolarCity’nin birleşmesi gerektiğine inandığını belirtmişti. Şimdi ise Tesla, bu doğrultuda SolarCity’i satın almayı planladığını açıkladı. SolarCity için Tesla tarafından biçilen değer ise tam olarak 2,6 milyar dolar.

Anlaşma sağlandığı takdirde, SolarCity’nin hisse sahipleri her bir SolarCity hissesi karşılığında 0,11 Tesla hissesi alacak. Tesla’nın SolarCity’i satın almasının nedeni olaraksa Elon Musk’ın daha önce belirttiği “solar çatılar” geliştirme planı gösterilebilir.

Tesla Model X Test

Tesla'nın Yeni Özelliği: Biyolojik Savunma Modu

Tesla’nın yaklaşık bir ay önce ön satışa açtığı Tesla Model 3, büyük bir rağmet görmüş ve çok yüksek bir ön sipariş…

SolarCity Nedir?

SolarCity, 4 Temmuz 2006 tarihinde Lyndon Rive ve Peter Rive tarafından kurulan enerji hizmetleri sağlayıcısıdır. Merkezi San Mateo, California’da bulunan şirketin Elon Musk ile doğrudan bağlantısı bulunuyor. Elon Musk, Lyndon ve Peter Rive kardeşlerin kuzeni olmasının yanı sıra aynı zamanda solar şirket konsepti fikrini onlara veren kişi. Aynı zamanda şirketin kurulmasına da yardım eden Elon Musk, ayrıca şirkette yönetim kurulu üyesi.

Sonrası Tesla, SolarCity’i Satın Alacak Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER