Apple, iOS 10 ve macOS Sierra’nın yeni açık betalarını yayınladı

0
22

Apple, iOS 10 ve macOS Sierra'nın yeni açık betalarını yayınladı

Apple beta programına kayıtlıysanız yeni yazılım paketlerini indirip, yükleyebilirsiniz.

Apple geçtiğimiz gün iOS 10 ve macOS Sierra'nın 4. beta yazılımlarını geliştiriciler için yayınlamıştı. Şirket her zamanki gibi hızlı davranarak, iki işletim sisteminin yeni açık betalarını da paylaştı. Eğer Apple'ın beta programına kayıtlıysanız, iOS 10 veya Sierra'nın açık beta 3 sürümlerini indirebilirsiniz.

iOS 10'da neler değişti?

iOS 102un yeni beta sürümünde bazı değişiklikler göze çarpıyor. Mesela yeni emojiler var. Denetim Merkezi'ni ilk kez kullananlar için giriş, talimat ekranı var, kısaca bu ekranda Denetim Merkezi'nde sağa sola kaydırma hareketiyle kartlar arasında geçiş mesajı yer alıyor.

Açık beta 2 sürümünde kilit ekranına basınca titreşimli geri bildirim oluyordu (Haptic bildirim), beta 3'te bu özellik kaldırılmış durumda. Bunlarla birlikte Bildirim Merkezi'nde sağa kaydırma yapınca tarih görülüyor, önceki iOS 10 sürümlerinde tarih yoktu. Denetim Merkezi'nde Home uygulamasının ikonları üstünde oynamalar yapılmış. Klavyede boşluk, silme, shift, numara/emoji geçiş düğmesi için yeni sesler var. Bazı duvar kağıtları seçenekleri kaldırılırken, iOS'un önceki sürümünde olan yıldızların gözüktüğü dağ manzarası duvar kağıdı geri gelmiş.

iOS 10 veya macOS Sierra'nın beta sürümlerini yüklemeye karar verdiyseniz, en başta yedeklerinizi mutlaka alın. Beta yazılımları hatalar, problemler içeriyor. Kararsız sürümlerdir ve sıkıntı çıkarabilirler.

iOS 10'un açık betası iPhone'a veya iPad'e nasıl yüklenir?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER