Wi-Fi için bir garip suçlama!

0
13

ABD'nin Green Party Başkan adayı Jill Stein, daha önce aşıların çocuklarda otizme sebep olup olmadığı konusunda açtığı tartışma ile gündeme gelmişti. Şimdi de Stein, çocukların öğreniminin gerçekleştiği okullardaki Wi-Fi sinyallerinin çocuklara zarar verebileceğini iddia ediyor.

Stein'in bu seçimlerdeki bilim karşıtı aday olduğu rahatlıkla söylenebilecekken, iklim değişimine inanmayan Trump'ın da varlığı ile bu alanda rekabetin oldukça sıkı olduğu söylenebilir.

Yayınlanan bir video içerisinde Stein'a kalabalık tarafından okullardaki bilgisayarlı eğitimin zararları sorulduğunda Stein, eğitimin bilgisayarlardan uzaklaşması gerektiğini ve bu eğitim modelinin çocuklara her yönden zarar verdiğini söylemekte. Videonun daha ilerleyen kısımlarında ise Stein'a wireless (kablosuz) hakkında düşünceleri sorulmakta.

Bu noktada Stein, çocuklarımızın kesinlikle bundan uzak durmaları gerektiğini, Avrupa'da bu konuda yeterince iyi olmasa da önlemler alındığını söylerken, bütün bunların firmaların para kazanmak için uydurdukları şeyler olduğunu da söylemekte. Hatta Stein, konuyu bir adım daha ileri götürerek, topluluklar üzerinde bu konularda araştırma yapıldığını ve yıllar sonra bu teknolojiler ile kaç kişinin öldüğünün inceleneceğini de söylemekte.

Ancak belirtmekte fayda var ki, Wi-Fi sinyallerinin insanlara zarar verdiğine dair somut bir kanıt, yıllardır yapılan araştırmalara rağmen bulunabilmiş değil ve Jill Stein'ın cümleleri, oy almaya çalışan bir politikacı olmasının dışında herhangi bir bilimsel kanıt içermemekte…

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER